Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.15 11:34

STT agentu prisistatęs sukčius nušvilpė Vilniaus miesto savivaldybės automobilį

Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje nutiko neįprastas incidentas. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentu prisistatęs sukčius nušvilpė tarnybinį automobilį. Savivaldybės tarnautojai klastą suprato tik tada, kai vyriškis nesumokėjęs paspruko iš vienos degalinės Kaišiadoryse.

Tai nutiko trečiadienio rytą. Į Vilniaus miesto savivaldybės administraciją atėjęs vyras prisistatė STT agentu.

Jis parodė pažymėjimą ir pažymą, kurioje rašoma, kad tarnybinis automobilis „Volkswagen Passat“ nusavinamas operatyviniais tikslais. Vyriškis pasakojo, esą atliekamas slaptas tyrimas, o mašina yra įkaltis.

„Savivaldybės tarnautojas, kuris atidavė automobilio raktelius, anksčiau buvo matęs STT agento pažymėjimą. Jam nesukėlė abejonių. Ir pažyma buvo su visais rekvizitais, parašu, STT atspaudu“, – 15min pasakojo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Gintautas Paluckas.

Kruopščiai padirbti dokumentai nesukėlė abejonių, todėl Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojai atidavė automobilį apsimetėliui.

Apgaulę jie suprato tik po kelių valandų.

„Po kelių valandų į savivaldybę paskambino Kaišiadorių degalinės darbuotojai ir pasakė, kad vienas mūsų automobilis pabėgo nesusimokėjęs“, – pasakojo G. Paluckas.

Savivaldybės tarnautojas, atsakingas už automobilius, paskambino į STT. Tada jis sužinojo, kad tokia slapta operacija nėra vykdoma ir tikri agentai neėmė jokio savivaldybės automobilio.

Už bendradarbiavimą su teisėsauga atsakingas vicemeras G. Paluckas apie įvykį skubiai pranešė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistams ir Policijos departamentui.

„Reikia pasakyti, kad policija dirba labai gerai. Po poros valandų vagį su automobiliu pagavo“, – sakė G. Paluckas.

Vagišius jau buvo išvažinėjęs pusę bako degalų.

Pažyma, kurią parodė apsimetėlis STT agentas

Pareigūnams pavyko jį sučiupti, nes vyriškis neišjungė savo mobiliojo telefono ir toliau bendravo su Vilniaus miesto savivaldybės tarnautojais.

„Jis ir toliau telefonu kalbėjo, kad vykdo operaciją, kad greitai grąžins automobilį“, – sakė G. Paluckas.

Įtariamasis buvo sulaikytas Kaišiadorių rajone, tarnybinis automobilis „Volkswagen Passat“ grąžintas Vilniaus miesto savivaldybės administracijai.

Vilniaus apskrities vyriausiame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi