Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.15 11:23

Sveikatos stebėjimas nuotoliniu būdu – ar tai gali tapti mūsų kasdienybe

Santariškių klinikose yra kuriama nuotolinio pacientų sveikatos stebėjimo sistema. Kol kas tai – tik mokslinis projektas, bet jei tokia sistema taptų mūsų kasdienybe, tai galėtų sukelti revoliuciją sveikatos priežiūros sistemoje, sako Romualdas Kizlaitis, VUL Santariškių klinikų Informatikos ir plėtros centro direktorius.

„Mūsų ligoninė kartu su kitais 5 partneriais jau treti metai įgyvendina ES 7-osios bendrosios programos projektą „Carre“, kurio pagrindinis tikslas yra sukurti inovatyvią klinikinių sprendimų palaikymo sistemą, kuri būtų skirta širdies bei kraujagyslių ir inkstų ligomis sergantiems pacientams“, – pasakoja VUL Santariškių klinikų plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, projekto „Carre“ koordinatorius Domantas Stundys.

Mokslinio projekto metu pacientams namuose reikia turėti pakankamai įprastą techniką, kuria nuotoliniu būdu stebima jų sveikata: spaudimo matuoklis, gliukozės kiekio kraujyje matuoklis, svarstyklės, aktyvumo apyrankė, kompiuteris. Visi šie prietaisai nuo įprastų buitinių skiriasi tik tuo, kad jais užfiksuojami duomenys automatiškai patenka į duomenų bazes, kuriose yra analizuojami.

Pacientas pats gali prisijungti prie duomenų bazės ir joje stebėti savo sveikatos duomenų statistiką, kuri pateikta pacientams suprantamais grafikais. Taip pat duomenų bazėje, remiantis sveikatos duomenų statistika, pacientai gali matyti rizikas susirgti vienomis ar kitomis ligomis. 

Tiesa, kaip sako R. Kizlaitis, tokia sistema realybėje kol kas dar nėra įmanoma, nes, norint ją įgyvendinti, reikėtų keisti nemažai esminių sisteminių nuostatų.

Plačiau apie tai – pokalbyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi