captcha

Jūsų klausimas priimtas

Saugikliai prasitęsiant leidimą užsieniečiams gyventi Lietuvoje išliko

Seimas trečiadienį pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pataisoms Užsieniečių teisinės padėties įstatymui, užkertančioms kelią Lietuvoje verslą vystantiems užsieniečiams automatiškai prasitęsti leidimą gyventi šalyje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Prezidentės pataisas Seime trečiadienį palaikė 44 parlamentarai, prieš balsavo 20, susilaikė 10. Birželio pabaigoje Seimo priimtos įstatymo pataisos palengvino sąlygas Lietuvoje veikti inovacijas kuriantiems verslininkams įvedant „startuolio vizą“, taip pat leido lengviau įsidarbinti studijuojantiems užsieniečiams, palengvino aukštos kvalifikacijos specialistų atvykimo į Lietuvą trumpalaikiam darbui tvarką, bet atvėrė teisinę spragą automatiniam leidimo gyventi Lietuvoje pratęsimui, asmens neprašant pagrįsti, ar šis šalyje apskritai vykdo kokią nors veiklą.

Įstatymą vetavusi prezidentė pasiūlė, kad po metų leidimą gyventi šalyje norintiems prasitęsti asmenims būtų taikomi beveik tokie patys reikalavimai, kaip ir anksčiau, – įmonė Lietuvoje turi veikti ne mažiau kaip 6 mėnesius iki užsieniečio kreipimosi, jos kapitalą turi sudaryti ne mažiau kaip 28 tūkst. eurų, iš kurių bent pusė (14 tūkst. eurų) sudarytų paties užsieniečio asmeninės investicijos, o įmonėje dirbantiems užsieniečiams bendrai per mėnesį būtų mokamas ne mažiau kaip 2 vidutinių darbo užmokesčių atlyginimas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close