Lietuvoje

2021.09.02 08:51

Ministerijos patvirtino migrantų perkėlimo į Kybartus planą, tai truks apie mėnesį

Saulius Jakučionis, BNS2021.09.02 08:51

Vidaus reikalų ir Teisingumo ministerijos patvirtinto neteisėtų migrantų perkėlimo į buvusius Kybartų pataisos namus veiksmų planą, o pats procesas turėtų užtrukti nuo vieno iki pusantro mėnesio, sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

„Vakar Vidaus reikalų ministerija ir Teisingumo ministerija patvirtino viso proceso planą“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė E. Dobrovolska.

„Manome, kad per menėsį, pusantro galėtume tai realizuoti tam, kad žiemą (...) migrantai galėtų pasitikti ne palapinėse“, – pridūrė ji.

Į uždarymui ruošiamus Kybartų pataisos namus migrantai šaltuoju laikotarpiu bus perkelti iš palapinių Rūdninkų poligone.

Jiems žadama užtikrinti šildymą, elektrą, interneto ryšį, tiekti vandenį ir karštą maistą.

E. Dobrovolskos teigimu, migrantų perkėlimo planas apima tris žingsnius.

Pirmiausia Vidaus reikalų ministerijai bus perduoti patys pataisos namų statiniai, kad atvykėliai negyventų teritorijoje, kur taikomas kalėjimo režimas.

Antru žingsniu apklausiami Kybartų pataisos namų darbuotojai, jiems siūloma pereiti dirbti į Marijampolės pataisos namus arba tapti pasieniečiais.

Paskutiniu etapu į kitas bausmių vykdymo įstaigas būtų perkelti nuteistieji.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4 tūkst. migrantų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt