Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.14 15:10

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadas nori trauktis iš posto?

15min redakciją pasiekė informacija, jog ilgametis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Remigijus Baniulis nutarė trauktis iš pareigų. Šaltinių teigimu, jis įteikė prašymą nuo spalio pradžios atleisti jį iš darbo, tačiau vidaus reikalų ministras šio prašymo dar nepasirašė. R. Baniulis 15min į skambučius neatsakė, o bendraudamas per PAGD atstovę pareiškė nekomentuosiąs šios informacijos. Departamentas tik paskelbė, kad ši informacija neatitinka tikrovės.

„Mus (Lietuvos teisėsaugos pareigūnų profesinės sąjungos narius – aut. past.) pasiekė žinia, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis parašė prašymą nuo spalio 5 d. atleisti iš tarnybos savo noru“, – rašoma antradienį redakciją pasiekusiame laiške.

Gerai informuoti patikimi šaltiniai šią informaciją patvirtino – R. Baniulis vidaus reikalų ministrui įteikė prašymą atleisti jį iš pareigų nuo spalio pradžios, tačiau ministras šio prašymo dar nepasirašė. Šaltinių teigimu, apie R. Baniulio norą trauktis informuotas ir premjeras Algirdas Butkevičius.

Portalas 15min kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM), prašydamas patvirtinti arba paneigti šią žinią, tačiau vidaus reikalų ministro patarėja Jurgita Gintautaitė teigė tokios informacijos neturinti. Ji pasiūlė kreiptis tiesiai į R. Baniulį.

R.Baniulis į 15min skambučius neatsakė, bet su juo susisiekti pavyko PAGD atstovei Laurai Valauskienei.

„Direktorius neturi ką apie tai pasakyti“, – PAGD direktoriaus atsakymą perdavė L. Valauskienė.

Po poros valandų PAGD savo interneto svetainėje paskelbė lakonišką pranešimą: „Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad internete paskelbta informacija, jog departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis traukiasi iš tarnybos, neatitinka tikrovės“.

PAGD direktorius vidaus tarnybos generolas R. Baniulis departamente dirba nuo 1985 metų, o jam vadovauja jau ilgiau nei dešimtmetį – nuo 2006 metų balandžio 16-osios.

R. Baniulis per ilgus tarnybos metus išvengė didelių skandalų, tačiau pastaruoju metu pasirodė informacijos, kad VRM aiškinasi, ar iš tiesų R. Baniulis departamente yra įdarbinęs nemažai savo giminaičių ir senų bičiulių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi