Lietuvoje

2021.09.02 08:35

Prezidentūra pasisako už COVID-19 testų kompensavimą nepasiskiepijusiems studentams

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.09.02 08:35

Prezidentūros manymu, COVID-19 testai nepasiskiepijusiems aukštųjų mokyklų studentams galėtų būti kompensuojami. Pasak Gitano Nausėdos patarėjo Pauliaus Baltoko, tai reikalinga „trumpuoju laikotarpiu“, kad studijos išliktų prieinamos visiems.

Ketvirtadienį LRT RADIJUJE prezidento patarėjas sakė, kad turi išlikti „keli alternatyvūs būdai, kaip galimybių pasą gauti“, o jeigu kompensavimas taikomas vieniems aukštojo mokslo bendruomenės nariams, tai turėtų galioti ir kitiems.

„Turbūt čia turime atliepti du momentus – ar galimybių paso reikia ir kaip galimybių pasas yra įgyjamas. Jeigu kalbame apie galimybių pasą, turime apibrėžti sritis, kurioms jis yra arba nėra taikomas. Būtinosios gyvenimo sritys kaip sveikata ar švietimas turėtų būti prieinamos pandemijos sąlygomis. Klausimas dėl galimybių paso turi turėti bendrą logiką – akademinė bendruomenė nėra tik studentai ar tik dėstytojai ir administracijos darbuotojai, visiems ir turėtų būti taikoma panaši sistema. Jeigu kompensuojame testavimą vieniems, turėtume ir kitiems. Manytina, kad galimybių pasas reikalingas ir prasmingas studijų momentui, tačiau jis, matyt, turėtų veikti panašia logika kaip ir su testavimu, kuomet testavimas yra kompensuojamas“, – laidoje „Ryto garsai“ kalbėjo P. Baltokas.

Paprašytas patikslinti, ar prezidentūra pritaria tam, kad COVID-19 testai studentams, kurie nepasiskiepiję, būtų kompensuojami, P. Baltokas atsakė teigiamai.

„Taip, juo labiau, kad studentų nemažai yra pasiskiepijusių. Jeigu pažiūrėsime į visai neseniai pasirodžiusius duomenis, tai keletas aukštųjų mokyklų viršija 90 proc. tarp studentų. Ir tai nebūtinai yra mažos aukštosios mokyklos, tai – ir labai skaitlingos. Manytina, kad tas skaičius ir toliau organiškai augs, juk mes nesustojome su skiepijimo procesu, ir tiesiog trumpuoju laikotarpiu, tam, kad galėtume visiems užtikrinti, asmenys turi turėti galimybę tą galimybių pasą įgyti“, – sakė G. Nausėdos patarėjas.

Praėjusią savaitę Studentų sąjungos prezidentas LRT TELEVIZIJAI sakė, kad testai turėtų būti kompensuojami laukiantiesiems antrosios dozės studentams.

„Jie linkę skiepytis, įsitraukti į studijų procesą, bet skiepo reikalavimai ir galimybių pasas įsigalios vėliau, jie privalės testuotis, o testavimas yra mokamas“, – kalbėjo Studentų sąjungos prezidentas Vytautas Kučinskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt