Lietuvoje

2016.09.13 15:44

STT direktoriaus pavaduotoju paskirtas E. Radzevičius

LRT.lt 2016.09.13 15:44

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotoju paskyrė 39 metų Egidijų Radzevičių, skelbiama prezidentūros pranešime spaudai.

STT direktoriaus pavaduotojas kuruoja korupcijos prevencijos, antikorupcinio visuomenės švietimo ir informavimo bei visos tarnybos administravimo sritis.

E. Radzevičius STT dirba nuo 2008 metų, kur eina STT Administravimo valdybos skyriaus viršininko pavaduotojo pareigas. 2012–2014 metais E. Radzevičius dirbo STT Administravimo valdybos teisės skyriaus viršininku, 2008–2012 metais – šio skyriaus vyriausiuoju specialistu.

Prieš pradėdamas dirbti STT, pareigūnas daugiau negu 10 metų dirbo policijos sistemoje. Karjerą pradėjęs nuo policininko darbo Vilniaus miesto vyriausiajame policijos komisariate, vėliau E. Radzevičius dirbo kriminalinių nusikaltimų tyrimo skyriuje, o nuo 2002-ųjų šio policijos komisariato teisės grupėje. 2006–2008 metais E. Radzevičius ėjo Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Teisės poskyrio viršininko pareigas.

Baudžiamosios teisės specialistas E. Radzevičius taip pat yra įgijęs teisės mokslų daktaro laipsnį, dirba akademinį darbą universitete. E. Radzevičius moka anglų, vokiečių ir rusų kalbas.

STT direktoriaus pavaduotojus STT direktoriaus teikimu į pareigas skiria ir iš pareigų atleidžia Respublikos Prezidentas.

E. Radzevičius direktoriaus pavaduotojo pareigas pradės eiti nuo rugsėjo 15 dienos, davęs priesaiką šalies prezidentei.

Prezidentė, vadovaudamasi Konstitucija ir STT tarnybos įstatymu bei atsižvelgdama į STT direktoriaus teikimą, taip pat pasirašė dekretą, kuriuo iš STT direktoriaus pavaduotojo pareigų atleido Romą Zienką jo paties prašymu dėl išėjimo į pensiją. R. Zienka iš pareigų atleidžiamas nuo rugsėjo 14 dienos.