captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas pritarė siūlymui Nepriklausomybės gynėjus laidoti valstybės lėšomis

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Kompensacijų nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11-13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, bei jų šeimoms įstatymo pataisas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Įstatyme nustatyta, kad nepriklausomybės gynėjai, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais (iki 2005 m. liepos 1 d. – invalidais) dėl 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, bus laidojami valstybės biudžeto lėšomis skiriant vienkartinę 40 bazinių socialinių išmokų dydžio kompensaciją laidojimui, kurią išmokėtų mirusio nepriklausomybės gynėjo paskutinės buvusios deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės, o tuo atveju, jei gyvenamoji vieta nebuvo deklaruota, – paskutinės savivaldybės, kurioje jis buvo įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, administracija (administravimo išlaidoms padengti siūloma skirti 2 procentus šioms pašalpoms mokėti skirtų lėšų). Kompensacijos laidojimui bus skiriamos ir mokamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

Šiuo metu galiojančiuose teisės aktuose nėra nustatyta, kad nepriklausomybės gynėjai, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais (iki 2005 m. liepos 1 d. – invalidais) dėl 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, būtų laidojami valstybės biudžeto lėšomis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...