Lietuvoje

2016.09.13 09:09

Lietuviai su baltarusiais dėl Astravo AE susitinka dar kartą

Mindaugas Aušra, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.09.13 09:09

Minske rengiamas Lietuvos ir Baltarusijos ekspertų susitikimas dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės  saugumo. Tai antras toks susitikimas, jis truks dvi dienas. Anksčiau vykusioje diskusijoje birželį Vilniuje  neužteko laiko aptarti probleminių klausimų, taip pat nesutapo nuomonės dėl analizės metodų. Minske rengiamas Lietuvos ir Baltarusijos ekspertų susitikimas dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės  saugumo. Tai antras toks susitikimas, jis truks dvi dienas. Anksčiau vykusioje diskusijoje birželį Vilniuje  neužteko laiko aptarti probleminių klausimų, taip pat nesutapo nuomonės dėl analizės metodų.

Per pirmąjį susitikimą Vilniuje paaiškėjo, kad Lietuvos ir Baltarusijos ekspertų požiūris skiriasi ir dėl tarptautinių standartų laikymosi, skaidrumo bei geros kaimynystės principų. 

Lietuvos vyriausybės ekspertai ir mokslininkai pirmiausia turėtų kelti Astravo elektrinės saugumo klausimą. Anot Aplinkos ministerijos, itin pavojingas buvo prieš du mėnesius įvykęs incidentas, kuomet krito atominio reaktoriaus korpusas. Lietuvos valdžia įsitikinusi, kad Baltarusijos institucijos stengėsi tuos įvykius nuslėpti, o jiems išaiškėjus – sumenkinti jų mastą ir padarinius. 

Aplinkos ministerija teigia, kad bus stengiamasi įtikinti baltarusius pakviesti specialią Tarptautinės atominės energijos agentūros misiją, kad ši įvertintų statybų aikštelės riziką ir saugą. Baltarusija teigia, kad tai planuoja padaryti šiais metais, tačiau jokių konkrečių datų nenurodo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.