Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.12 23:09

A. Butkevičius tikina, kad prieš jį buvo rengiamas perversmas

BNS 2016.09.12 23:09

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad žiemą jam atostogaujant Karibuose prieš jį buvo rengiamas „pučistinis“ perversmas.

Tai jis „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ teigė paprašytas konkrečiai pasakyti, kas vyksta tarp jo ir prezidentūros.

„Kada aš atostogavau sausio mėnesio pabaigoje, suprantu, kad buvo organizuojamas „pučistinis“ perversmas. Dėl to, kad tam tikri STT darbuotojai mano atostogų metu atsiuntė pakvietimą atvykti į STT, į apklausą kaip liudininkui, bet tai buvo ištransliuota, liudininkas vos ne paverstas nusikaltėliu. Po to pasirodė, kad visa tai yra tik burbulas, viskas buvo nutraukta, bet viešoje erdvėje buvo išplatinta labai skaudžiai. Šiuo metu Generalinėje prokuratūroje aš esu pripažintas kaip nukentėjęs, bet kažkodėl viešoje erdvėje apie tai nekalba. Tikiuosi, kad ta byla pasibaigs sėkmingai, nors yra tiriama labai labai ilgai“, – sakė premjeras.

Jis sakė dabar negalįs atskleisti, kas tą perversmą organizavo, nes vyksta ikiteisminis tyrimas.

Žiemą grįžęs iš atostogų premjeras kaip liudytojas buvo apklaustas ikiteisminiame tyrime dėl galbūt daryto poveikio priimant Vyriausybės nutarimą, naikinantį kurortų apsaugos zonas. Šis Vyriausybės nutarimo pakeitimas galėjo būti naudingas teismo procese dėl Druskininkų centre ant ežero kranto statomo prabangaus gyvenamojo namo, praminto Vijūnėlės dvaru.

Prokuratūra buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galbūt daryto poveikio priimant šį Vyriausybės nutarimą, tačiau ikiteisminis tyrimas nutrauktas, negavus duomenų, kad padarytas nusikaltimas.

Prokuratūros sprendime nutraukti ikiteisminį tyrimą, kuris pateko žiniasklaidai, pateikiamos Druskininkų mero Ričardo Malinausko pokalbių išklotinės su Vyriausybės nariais, kanceliarijos darbuotojais. Dėl stenogramų paviešinimo teisėtumo Generalinė prokuratūra pradėjo atskirą tyrimą. Jame ministras pirmininkas A. Butkevičius pripažintas nukentėjusiuoju.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi