Lietuvoje

2016.09.12 17:17

L. Kvedaravičius: situacija dėl atliekų rūšiavimo gamyklos – parodomoji akcija

ELTA2016.09.12 17:17

Pirmadienį organizuota akcija prie šiukšlių rūšiavimo gamyklos buvo parodomoji, kuria siekiama politinių tikslų, sako Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius. 

Pasak L. Kvedaravičiaus, visos šiukšlių išvežimą sostinėje teikiančios įmonės iš anksto buvo informuotos, kad nuo rugsėjo 12 iki 18 d. „Energesman“ nepriiminės viso kiekio susidariusių mišrių atliekų, arba 700 tonų per dieną. Todėl rugsėjo 10 d., šeštadienį, Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras (VAATC) visiems vežėjams, kurių Vilniaus regione yra 37 sutartys, nurodė šiuo laikotarpiu kietąjį atgautinį kurą (KAK) vežti į Kazokiškių sąvartyną. L. Kvedaravičius atkreipė dėmesį, kad šiuo metu to nepadarė tik vienintelė kompanija – „Ecoservice“ ir suvežė mašinas prie „Energesman“ vartų.

„Kodėl jie tai padarė – reikia galbūt ir jų klausti, nes visos kompanijos labai aiškiai suprato VAATC nurodymą, kur dėti atliekas, kur jas vežti“, – pirmadienį žurnalistams sakė Vilniaus vicemeras. 

L. Kvedaravičius atkreipė dėmesį į tai, kad iki šiol Vilniuje apskritai nėra atliekų deginimo gamyklos, kur galima sudeginti panaudotą KAK. Skaičiuojama, kad per metus susidaro per 130 tūkst. tonų tokio kuro, ir ši problema seniai žinoma, bet neišspręsta, nors savivaldybė ne kartą apie tai informavusi atsakingas instancijas. L. Kvedaravičiaus teigimu, KAK saugojimo problema neišspręsta, o tai privalo padaryti operatoriaus konkursą laimėjusi „Energesman“. 

„Deja, iki šios dienos nėra aiškumo, kur tas KAK bus saugojamas, ir buvo prognozuojama tokia situacija, kad tai gali atsitikti, bet, deja, „Energesman“ neužtikrino savo šitos prievolės įvykdyti šio sutarties punkto“, – teigė vicemeras.

Jis informavo, kad dėl to mero vardu yra parašyti raštai Aplinkos ministerijos, kreiptasi į „Energesman“ dėl tolesnės sutarties įgyvendinimo, atliekų vežėjams duoti nurodymai, kol yra tokia situacija, vežti atliekas į Kazokiškes.

Pasak L. Kvedaravičiaus, iš vilniečių negauta nusiskundimų, kad šiukšlių išvežimas kur nors sutriko, todėl tai panašu į spaudimą, kurį organizuoja „Energesman“ akcininkai. Vicemeras vylėsi, kad dėl susidariusios padėties nesutriks įprastas atliekų surinkimo grafikas.

„Galėčiau traktuoti, kad tai buvo „Ecoservice“ parodomasis dalykas. Jie puikiai žinojo, ką reikia daryti. Tai parodomoji akcija, ir kas gali paneigti, kad siekiama tam tikrų tikslų, kurie galbūt suponuoja tam tikrų akcininkų kovų, kas girdime vyksta „Energesman“, ir galbūt „Ecoservice“ yra to žaidimo dalis“, – svarstė L. Kvedaravičius. 

Šį savaitgalį Vilniaus miesto ir regiono atliekų vežėjai buvo informuoti apie tai, kad tik gegužę darbą pradėjusi sostinės mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) gamykla jau patiria sunkumų ir atvežamų atliekų priėmimas pradedamas stabdyti. MBA operatorė bendrovė „Energesman“ vienašališkai nusprendė, kad nuo rugsėjo 12 dienos kasdien į MBA gamyklą bus priimta tik 70 tonų atliekų, o tai yra tik dešimtadalis atliekų kiekio, kuris įprastai per dieną susidaro Vilniaus regione. Atliekų vežėjai tokius veiksmus vadina nesugebėjimu susitvarkyti su savo pareigomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt