Lietuvoje

2016.09.12 13:52

„Vilniaus prekybos“ akcininkai iškviesti į VMI

Pirmadienį Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija išsikvietė dalį didžiausią prekybos tinklą Lietuvoje „Maxima“, prekybos tinklus „Akropolis“ valdančios „Vilniaus prekybos“ akcininkų.

Kaip informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija, apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų pokalbiai su mokesčių mokėtojais, siekiant surinkti papildomą informaciją įprasta inspekcijos praktika, vykdant mokestinius tikrinimus šalyje ar bendradarbiaujant su užsienio šalių mokesčių administratoriais.

„Šiuo atveju Vilniaus AVMI bendrauja su visais mokesčių mokėtojais, Lietuvos gyventojais, kurie gali turėti reikšmingos informacijos Estijos mokesčių inspekcijos vykdomame tyrime. Daugiau informacijos nei VMI, nei Vilniaus apskrities mokesčių inspekcija šiame etape negali atskleisti“, – rašoma DELFI pateiktame VMI atsakyme.

Į klausimą, kas konkrečiai iškviestas į pokalbius ar su kokiu konkrečiai tyrimu susiję pokalbiai, VMI negalėjo atsakyti.

Taip pat nekomentuoja, ar Estijos mokesčių administratoriaus užklausta informacija yra susijusi su su „Vilniaus prekyba“ susijusia įmone „Franmax“, kuri valdo teises į „Maxima“ prekybos ženklą. Estijoje yra keletas „Vilniaus prekybos“ grupės įmonių, iš Estijos yra valdoma Lietuvoje veikianti bendrovė „Franmax“.

Ši įmonė veikia franšizės būdu ir parduoda teisę naudotis „Maxima“ prekės ženklu ir kitomis žiniomis, reikalingomis parduotuvių kūrimui.

„Vilniaus prekybos“ ir su ja susijusių įmonių mokesčių klausimai pradėjo lįsti tuomet, kai smulkusis „Vilniaus prekybos akcininkas“ Mindaugas Marcinkevičius viešai pranešė žinantis schemas, kaip galimai viena didžiausių Lietuvos verslo grupių nesumokėjo valstybei daugybės mokesčių.

Rugsėjo 2 d. „Vilniaus prekyba“ pranešė, kad toliau vykdoma grupės verslo konsolidacija ir UAB „Vilniaus prekyba“ iš Liuksemburge registruotos bendrovės „Carson ltd“ įsigijo bendrovę „Franmax“.

Klaipėdoje demontuojamas sovietinis memorialas
Klaipėdos ritmas 35