Lietuvoje

2021.08.31 14:11

Šiugždinienė prieš Rugsėjo 1-ąją ramina skiepų bijančius moksleivių tėvus: negali būti jokios prievartos

atnaujinta 14.19
Leonardas Marcinkevičius, Benas Brunalas, ELTA2021.08.31 14:11

Rugsėjo pirmosios išvakarėse švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pažymi, kad nėra ir negali būti jokios prievartos skiepijant moksleivius.

„Negali būti jokios prievartos skiepyti. Tai yra savanoriškas procesas“, – antradienį žurnalistams sakė ministrė. Pasak jos, jei visgi mokslo metams įsibėgėjus tėvai ar jų vaikai sulauktų spaudimo skiepytis, galima kreiptis tiek į savivaldybę, tiek į pačią ministeriją.

„Galima kreiptis ir į savivaldybę, informuojant ir į ministeriją tiesiai, jeigu yra kažkoks spaudimas“, – sakė J. Šiugždinienė.

Skiepijimas, akcentavo ji, yra rekomendacija, kad galėtų tęstis kontaktinis ugdymas.

„Tikrai esame kalbėję ir su tėvais, juos nuramindami, kad jokios prievartos čia negali būti. Mes tiesiog raginame skiepytis, teikiame visą informaciją apie skiepų naudą, bet prievartos čia negali būti“, – sakė ministrė.

„Tėvams tikrai nėra ko bijoti ir tikrai nereikia budėti. Tam (skiepams – ELTA) reikia raštiško sutikimo“, – pažymėjo J. Šiugždinienė.

Antradienį Lietuvos švietimo bendruomenės atstovai pasirašė susitarimą dėl vaikų mokymosi klasėse ateinančiais mokslo metais. Kaip teigė ministrė, pagrindinis susitarimo siekinys, kad vaikai saugiai mokytųsi klasėse. Todėl pasirašytu susitarimu švietimo bendruomenė ragina vakcinuotis ir testuotis dėl koronaviruso.

„Šiandien mes susiduriame ir išgyvename tikriausiai pačius sudėtingiausius laikus mokyklai ir mokyklos bendruomenei. Tarp mūsų gyvena virusas, kurį reikia įveikti. O įveikimo galimybės, deja, labai sudėtingos. Reikia pasiekti tam tikrą imunizcijos lygį klasėje, kad vaikai galėtų bent jau išvengti viruso. Todėl turime galvoti bendruomeniškai – skiepytis, testuotis, nes nėra kito būdo“, – teigė parašą po susitarimu padėjusi vaikų teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

Šiugždinienė apie grįžimą prie nuotolinio mokymo: raudona riba negali būti nubrėžta dabar

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad sprendimas įvesti nuotolinį mokymą priklausytų nuo naujų COVID-19 atvejų, mirčių skaičių, ligoninių lovų užimtumo. Tačiau ministrė tuo pačiu pažymėjo, kad Ministrų Kabinetas, priimdamas sprendimą, vertintų visas aplinkybes.

„Man atrodo, kriterijai yra aiškūs (...) Tie kriterijai turbūt: lovų skaičius, atvejų skaičius, mirčių skaičius. Jais ir bus vadovaujamasi priimant sprendimą Vyriausybėje, bet tai turi būti atskiras sprendimas, įvertinus visas aplinkybes, išnaudojus visas įmanomas priemones“, – antradienį atsakydama į žurnalistų klausimus kalbėjo J. Šiugždinienė.

Pasak ministrės, pagal šiuos kriterijus, riba, kurią viršijus būtų pereita prie nuotolinio mokymo, negali būti labai aiškiai apibrėžta, kadangi reikia įvertinti labai daug veiksnių.

„Raudona riba nėra aiški ir jos negali šiandien būti. Tai tikrai priklauso nuo įvairių dalykų ir jeigu mes šiandien pasakytumėme, kad tai yra tūkstantis, tai turbūt nelabai ką reikštų, nes reikia įvertinti ir kitus kriterijus, taip pat tą patį imunizacijos lygį ir kaip mums seksis“, – aiškino J. Šiugždinienė.

Lietuvoje praėjusią parą koronaviruso infekcija patvirtinta 646 žmonėms, mirė 6 žmonės, skelbia Statistikos departamentas. Jie priklausė 60-89 metų amžiaus grupėms.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 5426 žmonės, antra – 7840. Iš viso iki šiol dviem skiepo dozėmis vakcinuota 1326914 žmonių.

ELTA primena, kad kiek anksčiau šį mėnesį švietimo ministrė yra teigusi, jog sprendimas įvesti nuotolinį mokymą būtų priimamas ne remiantis konkrečiu kriterijumi, o įvertinus bendrą pandeminę situaciją Lietuvoje. Ministrė taip pat akcentavo, kad, net ir įvedus nuotolinį mokymą, abiturientai nuo vasario 1 dienos būtų mokomi kontaktiniu būdu.

„Ikimokyklinukai ir pradinukai visada mokosi kontaktiniu būdu. Taip pat dvyliktokams net ir blogiausiu scenarijumi būtų taikoma išimtis – nuo vasario 1 dienos visi abiturientai būtų klasėse“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje tuomet teigė J. Šiugždinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt