Lietuvoje

2021.08.31 13:25

Pasienyje žuvo ugniagesys: mirtinai susižalojo, rengiant vietą koncertinos tiesimui

atnaujinta 16.09
LRT.lt2021.08.31 13:25

Vidaus reikalų ministerija (VRM) pranešė, kad antradienį pasienyje su Baltarusija, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pasienio ruože, rengiantis tiesti ir montuoti koncertiną, mirtinai susižalojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD) pareigūnas – 47 metų E. K.

Pirminiais duomenimis, ugniagesys mirtinai susižalojo, ruošdamas pasienio ruožą (pjaudamas krūmus grandininiu pjūklu) koncertinai tiesti.

Iškvietus greitąją pagalbą, medikams pareigūno gyvybės išgelbėti nepavyko.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė žuvusio pareigūno šeimos nariams ir artimiesiems reiškia gilią užuojautą.

„Ši nelaimė sukrėtė mus visus. Pareigūnas žuvo vykdydamas savo pareigą, padėdamas stiprinti valstybės sienos su Baltarusija apsaugą. Dėl skaudžios netekties nuoširdžiai užjaučiu žuvusiojo šeimos narius, artimuosius ir kolegas ugniagesius gelbėtojus. Šiuo sunkiu metu ugniagesių gelbėtojų bendruomenei linkiu tvirtumo ir susitelkimo“, – VRM pranešime spaudai cituojama A. Bilotaitė.

Ministrės teigimu, žuvusio E. K. artimiesiems bus suteikta visokeriopa pagalba. E. K. ugniagesiu gelbėtoju dirbo 25 metus, buvo darbštus, sąžiningas ir doras pareigūnas.

Prezidentas reiškia užuojautą dėl ugniagesio gelbėtojo mirties

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda reiškia užuojautą dėl ugniagesio gelbėtojo E. K., žuvusio tarnybos metu, mirties.

„Šiandien netekome sąžiningo ir tarnybai atsidavusio pareigūno. Tai didžiulė netektis mums visiems, nes būtent tokie žmonės savo kasdieniniu ir sąžiningu darbu kuria, saugo ir stiprina valstybę. Nuoširdžiai užjaučiu velionio šeimą ir artimuosius bei visą ugniagesių gelbėtojų bendruomenę šią sunkią netekties valandą“, – sakoma valstybės vadovo užuojautoje.

E. K. visą 25 metų tarnybos laiką pavyzdingai vykdė pareigas, buvo 10 kartų skatintas. Pareigūnas nelaimingo įvykio metu žuvo vykdydamas pareigą Lietuvai, padėdamas stiprinti valstybės sienos su Baltarusija apsaugą.

Lietuva, gindamasi nuo Baltarusijos režimo organizuotos hibridinės atakos ir neteisėto migrantų antplūdžio, yra priėmusi sprendimą pasienyje su Baltarusija statyti fizinį barjerą – tvorą su koncertina. Fizinio barjero įrengimas – tai ypatingos valstybinės svarbos projektas.

Lietuvos–Baltarusijos pasienyje fizinį barjerą stato Lietuvos kariuomenės ir PAGD suformuotos brigados. Įvertinus spygliuotos tvoros rizikas, nuo šiol pasienio ruože budės paramedikai.

Premjerė išreiškė užuojautą dėl ugniagesio gelbėtojo mirties

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė taip pat išreiškė užuojautą dėl ugniagesio gelbėtojo mirties.

„Apmaudžiomis aplinkybėmis netekome žmogaus, kuris sunkiu šaliai metu dirbo, kad Lietuvos valstybės siena būtų geriau apsaugota, ir kurio profesija buvo gelbėti kitus žmones. Užjaučiu velionio šeimą ir artimuosius bei kolegas“, – sakoma premjerės užuojautoje.

S. Skvernelis: kyla labai daug klausimų, ar buvo užtikrintos saugios darbo sąlygos, ar laiku suteikta pagalba

Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis taip pat išreiškė užuojautą.

„Tai skaudi tragedija žuvusiojo šeimai, artimiesiems, tarnybos kolegoms ir kartu visai Lietuvai.

Lietuva neteko savo šaliai tarnavusio pareigūno, šeimos nariai – artimojo. Šią netekties valandą reiškiu užuojautą pažinojusiems žuvusįjį, linkiu artimiesiems didžiausios stiprybės“, – feisbuke rašė S. Skvernelis.

Opozicijos lyderis taip pat iškėlė klausimą dėl darbo saugos užtikrinimo: „Dėl įvykusios tragedijos kyla labai daug klausimų, kodėl ugniagesiai gelbėtojai pasitelkiami vykdyti statybos darbus, ar buvo užtikrintos saugios darbo sąlygos, ar laiku suteikta pagalba. Šiuos klausimus mes priversti užduoti ministerijos vadovybei ir institucijoms, kurios atsakingos už tyrimą, kai darbo vietoje žūsta pareigūnas.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.