Lietuvoje

2021.08.31 10:25

Vėgėlė: politinių ambicijų neturiu

Marius Jokūbaitis, LRT RADIJO laida „Aktualijų studija“, LRT.lt2021.08.31 10:25

Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė, vieša kalba prieš kelias savaites sukėlęs didelį atgarsį, politinių ambicijų sako neturintis. Visuotiniame Lietuvos advokatų susirinkime išsakytų įžvalgų sklaida ir besitęsiantis aptarinėjimas, jo teigimu, rodo paliestą jautrią problemą.


„Tikėtis, kad specialisto teisininko kalbą peržiūrės toks didžiulis kiekis žmonių, turbūt naivu būtų bet kam“, – LRT RADIJO laidoje „Aktualijų studija“ antradienį sakė I. Vėgėlė.

Jo kalba Lietuvos advokatūros feisbuko paskyroje peržiūrėta 978,7 tūkst. kartų. Joje I. Vėgėlė kėlė klausimus dėl pandeminių ribojimų proporcingumo, jų atititkties Konstitucijai, taip pat pabrėžė neabejojantis skiepų nauda, pirmiausia vyresniems ar silpnesnės sveikatos asmenims, visgi akcentavo pasirinkimo laisvę, kurią beveik negalima esą paverčia socialiniai, profesiniai padariniai nepasiskiepijantiems.

„Iš karto užbėgdamas už akių pasakysiu, kad turbūt bet kuriam profesoriui, medikui, teisininkui, epidemiologui ar aplinkosaugos specialistui pasiekti tokią sklaidą jo profesinės srities žinia, kurią jis nori perduoti, yra didžiausias laimėjimas. Tikrai nesigailiu to, ką padariau, džiaugiuosi tuo, nes turbūt pataikiau į jautrią visuomenės vystymosi etapą ir užkabinau problemą, kuri labai aktuali. Tą rodo akivaizdus, labai greitas pasidalijimas“, – laidoje sakė I. Vėgėlė.

Dalis advokatų bendruomenės su profesoriaus teiginiais leidosi į polemiką, kiti išreiškė pritarimą. Būta ir vertinimų, jog galimai tai buvo būsimo politiko kalba – tokį pastebėjimą išsakė opozicijos lyderis Saulius Skvernelis.

„Aš esu Advokatų tarybos pirmininkas ir savo pareigą eisiu kaip Advokatų tarybos pirmininkas, šviesdamas visuomenę ir gindamas asmenį, jeigu teisės yra pažeidžiamos“, – į šias kalbas reagavo I. Vėgėlė.

Paklaustas, ar turi politinių ambicijų, Advokatų tarybos pirmininkas atsakė neigiamai. „Tikrai ne, aš savo kalbų nederinu nei su advokatų bendruomene, nei su politikais“, – sakė I. Vėgėlė.

Pats teisininkas yra nepasiskiepijęs, persirgęs COVID-19 praėjusių metų spalį. Persirgusių ir pasiskiepijusių padėtis taip pat, pasak I. Vėgėlės, yra neproporcinga, nepaisant to, kad pirmieji antikūnų gali turėti daugiau negu pastarieji. Šiuo metu I. Vėgėlė yra saviizoliacijoje po kelionės.

„Tai yra geriausias pavyzdys ponui Sinkevičiui, kuris sako, kad visos taisyklės yra geros ir viskas yra proporcinga. Aš esu prasirgęs praeitų metų spalį, iki šiol kas mėnesį ar du darausi testus ir tikrinu antikūnus. Aš turiu antikūnų. Prieš skrisdamas į Švediją aš atlikau PGR testą, grįždamas iš Švedijos atlikau antigeno testą – visi yra neigiami, bet aš privalau būti izoliacijoje, tuo tarpu pusė lėktuvo, kurie buvo paskiepyti du kartus, bet niekada nėra atlikę antikūnų, PGR ar anitgeno testo, gali nešioti virusą – tas patvirtinta mokslininkų, neina į izoliaciją ir laisvai vaikšto“, – kalbėjo advokatas.

Visas pokalbis – LRT RADIJO laidos „Aktualijų studija“ įraše.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt