Lietuvoje

2021.08.31 09:02

Šimonytė apie Seimo pirmininkės ir prezidentūros susitikimus su Šeimų sąjūdžio atstovais: pasiųstos žinutės – skirtingos

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.08.31 09:02

Seimo pirmininkei pirmadienį susitikus su Šeimų sąjūdžio atstovais, pateikusiais pluoštą reikalavimų valdančiajai daugumai, premjerė Ingrida Šimonytė kalba apie tradicines demokratinio proceso procedūras, kuriomis reiškiamas nepasitikėjimas valdžia.

Taip pat ministrė pirmininkė skirtingomis laiko aplinkybes ir žinutes, paklausta apie palyginimą tarp Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir prezidentūros patarėjo Povilo Mačiulio susitikimų su judėjimo atstovais.

LRT RADIJUI antradienį I. Šimonytė sakė, jog „demokratija nėra tai“, kad „visi reikalavimai gali būti įgyvendinti“.

„Gyvename demokratinėje valstybėje ir kiekvienas gali kelti savo reikalavimus, gali nepatikti pareigūnai, gali norėtis, kad tie pareigūnai būtų atšaukti, kad būtų priimami kitokie sprendimai. Bet demokratinėje valstybėje egzistuoja ir demokratinio proceso tam tikros dalys, pavyzdžiui, klausimų svarstymas Seime, interpeliacijos ministrams, nepasitikėjimas Vyriausybe ar kažkokių kitokių sprendimų inicijavimas, tarkime, opozicijos partijų, kurios yra parlamente. Man atrodo, demokratinis procesas atsižvelgimą į tuos pasiūlymus užtikrina, bet demokratija nėra tai, kad kiekvienas žmogus gali teikti savo reikalavimą – bet kokį, kuris jam tuo metu atrodo svarbus, – ir kad visi tie reikalavimai gali būti įgyvendinti. Todėl kad kartais tie reikalavimai tiesiog gali tarpusavyje prieštarauti“, – laidai „Ryto garsai“ sakė premjerė I. Šimonytė.

Susitikti su Šeimų sąjūdžio atstovais Raimondu Grinevičiumi, Artūru Orlausku ir Algimantu Rusteika, premjerės teigimu, buvo asmeninis Seimo pirmininkės sprendimas. Savo turiniu jis buvo kitoks negu birželį prezidentūros parodytas dėmesys protesto judėjimo dalyviams, pridūrė ji.

„Ji susitiko, išklausė, kas jai buvo pasakyta. Man neteko girdėti kokių nors vertinimų, kurių, gaila, teko girdėti susitikime, kuris prieš kurį laiką vyko prie prezidentūros. Sakyčiau, paskatinančių vertinimų, nors pats renginys, kiek prisimenu, buvo be leidimo ir valstybės institucijos atstovui skatinti nesilaikyti įstatymų turbūt nėra labai tinkama. Pats dialogas – kiekvieno atskiro politiko ar jo įgalioto asmens apsisprendimas, bet žinutės, kurios buvo nusiųstos, mano supratimu, šiek tiek skirtingos“, – įvertino I. Šimonytė.

Birželį S. Daukanto aikštėje pasirodęs Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis kreipėsi į susirinkusiuosius padėkodamas „už aktyvumą“, dalijosi nuogąstavimais, jog „prezidentą iš Europos Vadovų Tarybos kai kurie politikai bando išstumti“. Šis prezidentūros gestas viešoje erdvėje sulaukė kritikos dėl žinučių turinio, taip pat dėl to, jog susibūrimas prie prezidentūros nebuvo sankcionuotas, apžvalgininkams į akis krito ir tai, kad dėmesio susilaukė vienas protestų veidų, už finansinius nusikaltimus teistas Antanas Kandrotas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt