Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.10 20:42

Sužinoti, ar obuolius jau galima skinti, padės paprastas testas

Kiekviena obuolių rūšis skiriasi savo savybėmis, pavyzdžiui, vieni obuoliai puikai išsilaiko per žiemą, o kiti – yra atsparūs ligoms ar pasižymi išskirtiniu skoniu, sako LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto skyriaus vedėjas Darius Kviklys. Todėl, tikintis užsiauginti obuolių, turinčių konkrečių savybių, reikia pasirinkti tinkamą jų rūšį.

Anot D. Kviklio, kiekviena rūšis skiriasi savo savybėmis. Pavyzdžiui, auginantieji obuolių rūšį „Skaistis“ turėtų iš karto žinoti, kad šie obuoliai puikiai žiemoja – išsilaiko net iki naujų metų.  „Puikaus skonio ir visiškai neserga ligomis – rauplėmis. Galima išauginti švarų, saugų obuolį, nenaudojant jokių apsaugos priemonių prieš ligas“, – kitus privalumus įvardija D. Kviklys.

Auginantiems gana dažną rūšį „Auksis“ specialistas pataria obuolius nuskinti gana anksti – rugsėjo pradžioje. Jo teigimu, neretai žmonės savo soduose tuo pasirūpina per vėlai. „Juos išsaugoti namus sąlygomis sudėtingiau. Versliniuose soduose, kur yra tinkamos saugyklos, „Auksis“ obuoliai išlaikomi iki pat balandžio mėnesio“, – priduria D. Kviklys.

Kaip sužinoti, ar jūsų auginami obuoliai jau sunoko ir kaip nuskintus obuolius išlaikyti kuo ilgiau, žiūrėkite reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi