Lietuvoje

2016.09.12 09:41

Konservatoriai A. Kubiliui ketina siūlyti vieną svarbiausių ministrų postų

BNS2016.09.12 09:41

Opozicinė Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) šeštadienį tarybos posėdyje Vilniuje paskelbė, ką deleguotų į Vyriausybę, jei po Seimo rinkimų dalyvautų ją formuojant.

Ministro pirmininko poziciją užimtų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, į finansų ministro postą pretenduotų ekspremjeras ir buvęs partijos vadovas Andrius Kubilius, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė arba Vilniaus miesto tarybos narys, konservatorių frakcijos joje seniūnas Mykolas Majauskas.

„Mes norime parodyti kontrastą su ta Vyriausybe, kurią A.Tapinas pavadino ūsuotų bebrų vyriausybe. Jei pasižiūrime į tuos žmones, kuriuos vienija neveiksnumas, jie yra nomenklatūrinės patirties, atėję tarsi iš praeities“, - šeštadienį partijos tarybos posėdyje sakė partijos lyderis G.Landsbergis.

Krašto apsaugai vadovauti siūlomi buvusi krašto apsaugos ministrė parlamentarė Rasa Juknevičienė, buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Arvydas Anušauskas, taip pat tarp kandidatų įvardijami politologas Laurynas Kasčiūnas ir diplomatas Žygimantas Pavilionis.

Į diplomatijos vadovus siūlomi šias pareigas jau ėję Audronius Ažubalis, Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas, taip pat Ž.Pavilionis,  Europos Parlamento pirmininko Martino Schulzo patarėjas Arnoldas Pranckevičius.

Energetikos ministerijos vadovu siūlomi ekonomistas Adomas Audickas ir parlamentaras Dainius Kreivys, Ūkio ministerijos – buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius, D.Kreivys, Paulius Kunčinas ir Tadas Langaitis, Susisiekimo ministerijos – parlamentaras Jurgis Razma, A.Abromavičius, Aplinkos ministerijos – buvusi europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Seimo narys Paulius Saudargas.

Į kultūros ministrus siūlomi publicistas Bernardas Gailius bei parlamentaras Vytautas Juozapaitis, socialinės apsaugos ir darbo – parlamentarai Donatas Jankauskas, Liutauras Kazlavickas, su konservatoriais į Seimą kandidatuojantys Andrius Navickas ir Monika Navickienė.

Sveikatos apsaugai vadovauti siūlomi parlamentarai Antanas Matulas, medikas Juozas Pundzius ir I.Šimonytė, švietimui – parlamentarai Mantas Adomėnas, Valentinas Stundys, Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas, teisingumo sistemai – parlamentaras, buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas Stasys Šedbaras ir sostinės vicemeras Valdas Benkunskas.

Galimais kandidatais į vidaus reikalų ministrus įvardyti parlamentarai A. Anušauskas, Agnė Bilotaitė, buvęs Kauno meras Andrius Kupčinskas, KTU studijų prorektorė Jurgita Šiugždinienė. Žemės ūkio vadovais siūlomi Pasvalio politikas Gintautas Gegužinskas, buvęs parlamentaras Edmundas Pupinis, dabartinis Seimo narys, buvęs žemė ūkio ministras Kazys Starkevičius.

TS-LKD yra didžiausia opozicinė partija Seime su 30 atstovų frakcija. Teisingumo ministerijos duomenimis, iš viso partija vienija apie 15 tūkst. narių.

Naujausios visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad konservatoriams savo balsą per Seimo rinkimus žada apie 10 proc. juose dalyvausiančių rinkėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt