Lietuvoje

2016.09.10 16:12

G. Landsbergis: Lietuvos ekonomika byra ir dėl A. Butkevičiaus asmeninių problemų

ELTA 2016.09.10 16:12

Situacija Lietuvoje blogėja ir dėl asmeninių Premjero, valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus problemų, pareiškė opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Tokią nuomonę politikas išsakė per šeštadienį Vilniuje vykstantį TS-LKD tarybos posėdį, apžvelgdamas šalies politinę padėtį.

„Lietuvos ekonomika, deja, byra ir dėl valdžios aplaidumo, taip, ir dėl praleistų progų, kur galėjome padaryti daugiau nei padarėme, taip, ir dėl nomenklatūrinio mąstymo, taip, tiesą sakant, ir dėl A. Butkevičiaus asmeninių problemų. Dėl negebėjimo veikti, neprisiėmimo atsakomybės, žvalgymosi aplinkui, eilinių darbo grupių mes praradome ketverius metus, per kuriuos tikrai galėjome nuveikti kur kas daugiau“, – kreipdamasis į partijos kolegas sakė G. Landsbergis.

G. Landsbergio kritikos taip pat sulaukė ir „darbiečių“ švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, kuri, pasak jo, yra blogiausia šalies istorijoje buvusi šios srities ministrė.

„Tai, kas vyksta šiandien, aš atvirai galiu pasakyti, šita švietimo ministrė, kuri dirba, yra blogiausia ministrė, kuri dirbo Lietuvos švietimo sistemoje. Tai yra ketveri prarasti metai, t.y. sugriautos sistemos, yra sugriauti dalykai, yra prikalbėta tiek nesąmonių, kad klausimas, kaip reikės visa tai atitaisyti. Žinau, kad tai skamba griežtai, bet tai yra realybė, ir tai nėra vieno mano nuomonė“, – teigė jis.

Vilniuje šeštadienį vyksta TS-LKD partijos tarybos posėdis, kuriame bus patvirtinta TS-LKD Seimo rinkimų programos galutinė redakcija, pristatoma partijos pirmininko G. Landsbergio siūloma ministrų kabineto sudėtis, apžvelgiama politinė situacija.

TS-LKD tarybos posėdyje galutinai patvirtins rinkimų programą „Naują planą Lietuvai“ – kelių šimtų puslapių apimties dokumentą, nubrėžiantį veiklos gaires, jei rinkėjai naujosios Vyriausybės formavimą patikėtų šiai partijai.

Naujausių apklausų duomenimis, už konservatorius balsuotų 11 proc. rinkėjų. Tai trečioji pagal populiarumą partija.

Šios kadencijos Seime TS-LKD frakcija turi 30 narių.

Rinkimai į Seimą vyks spalio 9 d.