Lietuvoje

2016.09.10 15:04

Užsieniečių teisinės padėties įstatymas vėl atsidurs parlamentarų darbotvarkėje

ELTA2016.09.10 15:04

Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuotas Užsieniečių teisinės padėties įstatymas vėl atsidurs parlamentarų darbotvarkėje.

Šeštadienį Seimas nutarė šį dokumentą svarstyti iš naujo, už tai balsavo 75 Seimo nariai, vienas buvo prieš.

Birželio pabaigoje Seimo priimtos įstatymo pataisos palengvino sąlygas Lietuvoje veikti inovacijas kuriantiems verslininkams įvedant „startuolio vizą“, taip pat leido lengviau įsidarbinti studijuojantiems užsieniečiams, palengvino aukštos kvalifikacijos specialistų atvykimo į Lietuvą trumpalaikiam darbui tvarką.

Iki šiol leidimą laikinai gyventi Lietuvoje gavę, o po metų pratęsti norintys trečiųjų šalių verslininkai turėjo užtikrinti, kad vykdo realią veiklą, būti įdarbinę ne mažiau kaip tris Lietuvos piliečius ar nuolat Lietuvoje gyvenančius asmenis bei būti sukaupę atitinkamą kapitalo vertę.

Seimo priimta įstatymo nuostata panaikino šiuos reikalavimus užsieniečiams, norintiems pratęsti leidimą gyventi Lietuvoje, – tai reiškia, kad nuo šiol leidimas gyventi mūsų šalyje tokiems asmenims būtų pratęsiamas automatiškai be jokių papildomų sąlygų ar saugiklių.

Manoma, kad Seime priimta įstatymo nuostata sudarys galimybes trečiųjų šalių piliečiams steigti fiktyvias įmones vien tam, kad gautų leidimą gyventi Lietuvoje ir judėjimo Šengeno zonoje laisvę.

Prezidentūra siūlo, kad po metų leidimą gyventi šalyje norintiems prasitęsti asmenims būtų taikomi beveik tokie patys reikalavimai, kaip ir anksčiau, – įmonė Lietuvoje turi veikti ne mažiau kaip 6 mėnesius iki užsieniečio kreipimosi, jos kapitalą turi sudaryti ne mažiau kaip 28 tūkst. eurų, iš kurių bent pusė (14 tūkst. eurų) sudarytų paties užsieniečio asmeninės investicijos, o įmonėje dirbantiems užsieniečiams bendrai per mėnesį būtų mokamas ne mažiau kaip 2 vidutinių darbo užmokesčių atlyginimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.