captcha

Jūsų klausimas priimtas

Astrave statomą AE siūloma pripažinti grėsme Lietuvai

Siūloma pripažinti Astrave statomą atominę elektrinę nesaugia bei keliančia grėsmę Vilniui ir visai Lietuvai.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Tokia nuostata įrašyta į Seimui šeštadienį pristatytą piliečių iniciatyva teikiamą Elektros energetikos sistemos bei elektros energijos rinkos apsaugos įstatymo projektą.

Šiuo teisės aktu siūloma nustatyti apsaugos nuo nesaugiose trečiųjų šalių elektrinėse pagamintos nešvarios elektros energijos patekimo į Lietuvos elektros energetikos sistemą bei elektros energijos rinką bendruosius įgyvendinimo principus, sąlygas ir etapus.

Numatoma, kad nesaugiomis trečiųjų šalių elektrinėmis būtų vadinamos tokios statomos ar jau veikiančios elektros energijos generavimo jėgainės, kurios dėl savo geografinės padėties bei technologinių ypatumų kelia pavojų Lietuvos sostinei Vilniui ar didelei kurioje nors vietovėje gyvenančių Lietuvos gyventojų daliai, dėl to kilus grėsmei tektų evakuoti tokiose vietovėse, kaip Vilniuje, gyvenančius žmones. Prie nesaugių būtų priskiriamos taip pat jėgainės, kai kompetentingų institucijų yra pripažinta, kad tokias elektrines projektuojant ar statant pažeistos tarptautinės konvencijos bei tarptautinių organizacijų nustatytos saugos ir gerosios praktikos rekomendacijos, arba elektros energija jose gaminama pažeidžiant Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimus. Ši energija laikoma nešvaria ekologiškai ir moraliai.

Siūloma, kad Lietuvos elektros energijos rinkoje būtų draudžiama prekiauti nesaugiose trečiųjų šalių elektrinėse pagaminta nešvaria elektros energija. Elektros perdavimo sistemos operatorius turėtų užtikrinti, kad būtų įrengtos būtinos apsaugos nuo nesaugiose trečiųjų šalių elektrinėse pagamintos elektros energijos patekimo į Lietuvos elektros energetikos sistemą techninės priemones.

Seimui pateiktą įstatymo projektą svarstys Ekonomikos komitetas. Į Seimo plenarinių posėdžių salę jis turėtų sugrįžti spalio 12 d.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...