Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.10 11:41

Profsąjungų mitingas didelio dėmesio nesulaukė

ELTA 2016.09.10 11:41

Profesinių sąjungų surengtas mitingas, kuriuo siekta, kad Seimas pritartų Prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymams ir nuo kitų metų pradžios įsigaliotų naujas subalansuotas Darbo kodeksas, didelio dėmesio nesulaukė – į protesto akciją prie parlamento šeštadienio rytą susirinko keli šimtai žmonių, nors leidimas buvo išduotas tūkstantinei miniai.

Į šalies profsąjungų mitingą, nors ir negausiai, be Vilniaus, atvyko dalyviai iš Klaipėdos, Mažeikių, Visagino, Utenos, Kauno. Susirinkusieji rankose laikė vėjo malūnėlius, savo atstovaujamų profsąjungų vėliavas, plakatus su užrašais „Darbo kodeksas grąžins mus į 19 amžių“, „Grąžinkite teisingą darbo laiko apskaitą“, „Profesinės sąjungos – realus darbuotojų balsas“ ir t.t. Minioje buvo matyti plakatai su politikų veidais – naujojo Darbo kodekso iniciatoriais arba, anot mitingo organizatorių, politikais, kurie už savo „nuopelnus“ turi patekti į politinį kapinyną.

Kaip Eltai sakė renginį prižiūrėjęs vienas iš policijos pareigūnų, mitinge dalyvauja apie 200 žmonių.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko Artūro Černiausko teigimu, profesinės sąjungos nepasisako prieš naująjį Darbo kodeksą, bet yra už pokyčius, socialiai atsakingą Darbo kodeksą ir Prezidentės veto šiam dokumentui.

„Būtent mitingas yra skirtas tam, kadangi Seime šiandien ir ketvirtadienį vyks du svarbūs balsavimai. Šiandien vyksta balsavimas, ar palikti galioti seną kodeksą, ar svarstyti naują su Prezidentės veto. Ketvirtadienį vyks balsavimas dėl Prezidentės veto priėmimo ar atmetimo, ir todėl mes raginame Seimo narius, kad jie priimtų naują Darbo kodeksą, bet su Prezidentės veto. Manome, kad kodeksas su Prezidentės veto yra daugmaž toks subalansuotas kodeksas, kuris suteikia ir tam tikrą liberalumą, ko norėjo darbdaviai, nes padaugėja darbo sutarčių rūšių, keičiasi darbo laiko apskaita, darbuotojai įtraukiami į įmonės valdymą, jiems suteikiama daugiau mokymų. Iš kitos pusės – jisai (Darbo kodeksas. -ELTA) yra toks subalansuotas ir labiau socialiai atsakingas. Jeigu tas kodeksas bus priimtas be Prezidentės veto, tai realiai galėsime pasigirti, kad mes, turėdami vieną mažiausių atlyginimų Europos Sąjungoje, turime vieną iš liberaliausių kodeksų ES“, – žurnalistams sakė A. Černiauskas.

Profesinės sąjungos Nepriklausomybės aikštėje surengtame mitinge ragino parlamentarus pritarti Prezidentės Darbo kodekso pataisoms ir dar labiau nemažinti darbuotojų garantijų. Pirmąją Seimo rudens sesijos dieną, šeštadienį, numatytas šalies vadovės vetuoto Darbo kodekso ir lydimųjų įstatymų pateikimas.

Tai jau ne pirmas šalies profsąjungų rengiamas mitingas dėl naujojo Darbo kodekso – skaičiuojama, kad jų buvo apie 10.

Prasidėjus Seimo rudens sesijai, parlamentarai turės apsispręsti dėl Seimo priimto ir Lietuvos Prezidentės D. Grybauskaitės vetuoto Darbo kodekso.

Šeštadienį Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja Lina Antanavičienė pristatys šalies vadovės siūlymus Darbo kodeksui.

Šią savaitę susitikusi su Seimo valdybos nariais Prezidentė D. Grybauskaitė paragino Seimą priimti jos pasiūlytą kompromisinį Darbo kodekso variantą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi