Lietuvoje

2016.09.09 16:00

D. Grybauskaitė Berlyne susitiks su A. Merkel

LRT.lt2016.09.09 16:00

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sekmadienį, rugsėjo 11 d., darbo vizito išvyksta į Berlyną, kur susitiks su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Susitikimas, kuriame taip pat dalyvaus Latvijos, Portugalijos ir Maltos premjerai bei Kipro Prezidentas, rengiamas Vokietijos kanclerės iniciatyva. Pagrindinis šio susitikimo tikslas – aptarti pasirengimą artėjančiam neformaliam ES-27 viršūnių susitikimui Bratislavoje dėl ES ateities.

Toks susitikimo formatas, kai diskusijoje dalyvauja skirtingiems ES regionams atstovaujančių valstybių vadovai, pasirinktas neatsitiktinai, siekiant kuo geriau įsiklausyti į visų Europos piliečių lūkesčius.

Birželį Jungtinės Karalystės žmonėms balsavus už pasitraukimą iš Europos Sąjungos, 27 valstybių bendrija siekia atsižvelgti į „Brexit“ referendumo pamokas, įvertinti sritis, kurias būtina reformuoti ir keisti, aptarti, kaip įveikti ES ištikusią pasitikėjimo krizę bei atremti sudėtingus migracijos, terorizmo, saugumo ir ekonominius iššūkius.

Europos Sąjungos ateities klausimus šalies vadovė taip pat aptarė su penktadienį Vilniuje viešėjusiu Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Donaldu Tusku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.