Lietuvoje

2016.09.09 13:19

Liberalų lyderis R. Šimašius iškviestas į apklausą

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2016.09.09 13:19

Vilniaus meras, Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius penktadienį pranešė vykstantis į apklausą Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT). Tai jis paskelbė tiesioginės vaizdo konferencijos metu per feisbuką.

„Šiandien turiu savotišką susitikimą, susitinku su tyrėju visiems labai svarbioje byloje dėl Eligijaus Masiulio ir teisybės nustatymo, ko mes visi labai laukiame“, – teigė R. Šimašius.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas ketina teisėsaugai papasakoti viską, kas jai įdomu.

„Vakar paskambino tyrėjai, sakė domėsis dalykais, kurie iškelti. Man įdomu. Turbūt pašnekėsim apie Joną Basanavičių, nes daugiau nieko ypatingai negaliu pasakyti, kuo galėčiau būti susijęs. Dėl J. Basanavičiaus, jeigu visiems įdomu, ar spaudė kažkas, ar nespaudė, tai prieš einant pas tyrėją visiems noriu pasakyti, kad E. Masiulis niekada nespaudė. Apskritai jeigu kas nors mane ir bandė spausti, tai turbūt suprato, kad spaudimo rezultatai yra nuliniai“, – teigia meras.

R. Šimašius: pokalbis buvo ir su premjeru

Tačiau R. Šimašius pripažįsta, kad buvo keista, jog dėl paminklo tautos patriarchui J. Basanavičiui vyko toks įnirtingas kelių pusių įtikinėjimas.

„Keista buvo, kad dėl J. Basanavičiaus paminklo tai vienas iš trijų-keturių-penkių atvejų, kai kas nors bandė labai primygtinai įtikinėti ir galbūt netgi ir spausti, bet tai buvo toli gražu kiti asmenys“, – sako liberalų lyderis.

Pasak R. Šimašiaus, spaudimą vykdė dvi frakcijos savivaldybėje:„Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai). Primygtinai dėl paminklo vietos merą įtikinėjo ir Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovybė. Pokalbis buvo ir su premjeru Algirdu Butkevičiumi, kuris, pasak R.Šimašiaus, turėjo aiškų vaizdinį, kad paminklą reikia statyti ten, kur norisi rėmėjams – tai yra koncernui „MG Baltic“.

Tačiau meras sako, kad tautos patriarchas nebuvo parduotas „už paramas, spaudimus ir kitus dalykus“.

Anot R. Šimašiaus, J. Basanavičiaus paminklui parinkta vieta prie Nacionalinės filharmonijos. Šią aikštę planuojama pavadinti J. Basanavičiaus vardu. Savo sprendimą meras motyvavo tuo, kad Nacionalinėje filharmonijoje 1905 m. įsteigta Lietuvos Taryba, kuris 1918 m. paskelbė Lietuvos nepriklausomybę.

E. Masiulis: visiškai nesuvokiamas kaltinimas

LRT laidoje „Dėmesio centre“ E. Masiulis sakė Vilniaus mero R. Šimašiaus prašęs dėl paminklo J. Basanavičiui „išklausyti visas puses ir priimti patį tinkamiausią sprendimą“.

„Ir aš labai trumpai noriu pasakyti dėl J. Basanavičiaus paminklo. Man tai yra visiškai nesuvokiamas kaltinimas, kai aš Vilniaus miesto mero tiesiog paprašiau, kad yra susidariusi konfliktinė situacija: komisija prie vyriausybės siūlo vieną vietą paminklo statymui, savivaldybė ruošiasi priimti sprendimą dėl kitos vietos, aš tiesiog paprašiau išklausyti visas puses ir priimti patį tinkamiausią sprendimą. Aš tikrai neturiu kompetencijos spręsti, kur gerb. patriarcho paminklas Vilniuje turi stovėti“, – kalbėjo E. Masiulis.

Tą patį jis antradienį kalbėjo DELFI konferencijoje.

„Trečia, dėl patriarcho J. Basanavičiaus – man visiškai nesuvokiama, kaip iš kažkokio kosmoso. Aš tik paprašiau Vilniaus miesto mero, matydamas ir viešai ir privačiai vykstančias konfrontacijas dėl paminklo vietos“, – aiškino E. Masiulis, neigęs savo indėlį paminklo J. Basanavičiui vietos parinkime.

DELFI primena, kad teisėsauga buvusį Liberalų sąjūdžio pirmininką Eligijų Masiulį įtaria kyšio ėmimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu praturtėjimu, pats įtariamasis šiuos kaltinimus neigia.

Anot E. Masiulio, jis iš „MG Baltic“ viceprezidento R. Kurlianskio skolinosi 90 tūkst. eurų nekilnojamajam turtui pirkti.

Po nuskambėjusio E. Masiulio pasiaiškinimo dėl paskolos iš R. Kurlianskio R. Šimašius išplatintame pareiškime teigė, kad buvęs partijos lyderis, kyšininkavimu įtariamas Eligijus Masiulis neturi politinės ateities.

Šioje byloje kaip liudytojas buvo apklaustas ir liberalas Seimo narys, Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Gintaras Steponavičius.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai yra atlikusios kratas Kauno miesto tarybos nario, šešėlinio Liberalų sąjūdžio susisiekimo ministro Rimanto Mikaičio namuose Kaune, taip pat – G. Steponavičiaus fondo patalpose Vilniuje.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5