Lietuvoje

2013.04.02 08:35

Lietuvoje lankysis Turkijos prezidentas

LRT.lt2013.04.02 08:35

Lietuvos Prezidentė trečiadienį susitiks su Turkijos prezidentu Abdullah Gulu, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

Lietuvos Prezidentė trečiadienį susitiks su Turkijos prezidentu Abdullah Gulu, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

Susitikimo metu prezidentai aptars Lietuvos ir Turkijos dvišalius santykius, verslo ryšius ir jų plėtros galimybes. Artėjant Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai, vadovai taip pat kalbės apie Turkijos derybų dėl narystės ES eigą.

Turkijos prezidentas atvyksta su gausia verslininkų delegacija. Šalių vadovai apžvelgs Lietuvos ir Turkijos ekonominius santykius, galimybes plėtoti Turkijos ir Lietuvos bendradarbiavimą vystant „Vikingo“ geležinkelių projektą, kuris sujungia Baltijos ir Juodąją jūras. Prezidentai pradės Lietuvos ir Turkijos verslo forumą, kurio metu bus pasirašytas memorandumas dėl bendradarbiavimo šiame projekte.   

Vadovai taip pat aptars galimybes skatinti verslo ryšius, investicijas, prekybą. Pernai Lietuvos ir Turkijos prekybos apyvarta siekė 961,2 mln. Lt.  

Turkija yra viena populiariausių išvykstamojo poilsinio turizmo šalių tarp lietuvių. Nuo šių metų birželio planuojamas naujas tiesioginis skrydis Vilnius–Stambulas, kuris padidins turistų srautus ir iš Turkijos į Lietuvą. 

Turkija yra svarbi Lietuvos ir ES ekonominė bei saugumo partnerė. Pirmininkaudama ES Tarybai, Lietuva sieks abipusio ir konstruktyvaus ES ir Turkijos dialogo bei pažangos derybose. Derybos dėl Turkijos narystės ES prasidėjo 2005 m. ir tęsiasi iki šiol.               

Tai pirmasis dabartinio Turkijos Prezidento A. Gulo oficialus vizitas Lietuvoje. 2004 m. jis yra lankęsis mūsų šalyje kaip Turkijos Premjero pavaduotojas ir užsienio reikalų ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt