Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.09 13:27

EVT pirmininkas D. Tuskas susitiko su D. Grybauskaite

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Donaldu Tusku. Susitikime aptartas pasirengimas ES-27 valstybių vadovų susitikimui, kuris įvyks kitą savaitę Bratislavoje ir kuriame bus diskutuojama dėl Europos Sąjungos ateities.

Šalies vadovė pabrėžė, jog „Brexit“ balsavimas atskleidė visos ES problemas. Susidūrus su šiandienos iššūkiais, tokiais kaip nestabili ekonominė situacija, nedarbas, masinė migracijos krizė, terorizmas, Europa nesugeba greitai ir veiksmingai jų atremti. O tai mažina žmonių pasitikėjimą visa ES ir skatina euroskeptikų bei populistinių jėgų sustiprėjimą.

Prezidentės teigimu, būtina labai atsakingai atsižvelgti į „Brexito“ pamokas ir pateisinti ES piliečių lūkesčius. Šiuo metu vienas pagrindinių ES tikslų užtikrinti, kad visi ES piliečiai jaustųsi saugiai. Tai pasieksime veiksmingai stiprindami išorės sienų apsaugą, stiprindami ES pajėgumus efektyviai atremti hibridines, kibernetines ir energetinio saugumo grėsmes bei keisdamiesi informacija apie teroristus.

Pasak Lietuvos vadovės, antrasis ES tikslas – auganti ir konkurencinga ekonomika. Todėl būtina nedelsiant kovoti su įsisenėjusiomis nedarbo problemomis, gerinti verslo sąlygas, mažinti biurokratinius suvaržymus, stiprinti skaitmeninę ekonomiką, įveikti skurdą bei socialinę atskirtį.

Kaip rašoma pranešime, prezidentė taip pat pabrėžė, jog Jungtinė Karalystė buvo, yra ir išliks labai svarbi ES partnerė. Tačiau, šalies vadovės teigimu, ES visados ištikimai gins 4 pamatines savo laisves – laisvą asmenų, kapitalo, prekių ir paslaugų judėjimą.

Susitikimas su EVT vadovu yra vienas ir konsultacinių susitikimų prieš viršūnių susitikimą Bratislavoje. Sekmadienį, rugsėjo 11 d., prezidentė ES ateitį aptars su Vokietijos kanclere Angela Merkel Berlyne.

Į Vilnių D. Tuskas atvyko iš Rygos, o paskui vyks į Taliną. Kitą savaitę numatyti politiko vizitai Airijoje ir Švedijoje. 

Apklausos rodo, kad didžiosiose Europos šalyse parama ES pastaruoju metu mažėja, o euroskepticizmas auga. Lietuva ir kitos Baltijos šalys išlieka tarp proeuropietiškiausių valstybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi