Lietuvoje

2021.08.27 23:52

Švaros akcija parkuose atskleidė skaudulius: daugiausia surinkta statybinių atliekų, rasti ir nelegalūs šiukšlynai

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.27 23:52

Juodkrantėje baigėsi Nacionaliniuose parkuose vykusi aplinkosauginė švaros akcija. Per visas talkas surinkta apie 50 tonų šiukšlių.

Talkininkė Inga Labutytė-Atkočaitienė ridena dienos „trofėjų“ – Maltoje registruoto laivo gelbėjimosi ratą, išmestą mūsų pajūryje ties Juodkrante. Šiukšlių rado ir daugiau.

„Pradėjau nuo visiškai sveikų kamuolių paplūdimio, manau, tai yra kamuoliai, kurių tiesiog kažkas nepasivijo pūstelėjus vėjui. Paskui buvo daug suirusio plastiko ir toks įdomesnis buvo ratas gelbėjimosi, nelietuviškas, matyt iš užrašų, tai nusprendžiau pasilikti“, – LRT TELEVIZIJAI sako I. Labutytė-Atkočaitienė.

Juodkrantėje baigėsi akcija „Misija: švari vasara“: surinkta apie pusšimtį tonų šiukšlių

Kuršių nerijos nacionalinis parkas – jau penktasis, kurio tvarkyti ėmėsi akcijos „Misija: švari vasara“ dalyviai.

„Jeigu žiūrint per visą surinktą atliekų kiekį, tai pakuočių atliekos sudaro labai nedidelę dalį, pagrindinės – statybinės, griovimo atliekos, servisų palikimas, šiferis, vamzdžių randama“, – pasakoja „Žaliojo taško“ generalinis direktorius Kęstutis Pocius.

Trakų istorinis, Dzūkijos, Žemaitijos ir Aukštaitijos nacionaliniai parkai, pasak akcijos organizatorių, atliekomis pernelyg neišsiskyrė: kiekviename rasta po nelegalų sąvartyną, kur šiukšlių krūvas papildydavo ir pravažiuojantys gyventojai.

„Švariausia, tikrai galiu pasakyti, – Žemaitija. Buvome Žemaitijos nacionaliniam parke ir apačioje, ties sienos regionu, yra prasčiausia, nes sudėtingiausia privažiuoti. Daugiausia – statybinių medžiagų, šiferio iš tikrųjų radome ne vieną toną, kas yra liūdniausiai. Tada rėmai, baldai, foteliai, langai, plastikai tie, kurie buvo statyboms“, – tikina aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ vadovė Vaida Griškevičienė.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas išsiskiria šiukšlių iš jūros gausa: krante atsiduria viskas, kas išmetama iš laivų. O poilsiautojai, pasak nacionalinio parko direktorės Aušros Feser, išmoko po savęs atliekas susirinkti.

„Pasidarė visi labai reiklūs aplinkai ir negali pakęsti nė mažiausios šiukšlės, galėčiau padėkoti labai bendruomenėms Kuršių nerijoje, vietos gyventojams, kurie praktiškai eina pasivaikščioti pasiimdami šiukšlių maišą“, – teigia direktorė.

„Žaliasis taškas“ po talkos atliekas sutvarko iki galo – išrūšiuoja ir išgabena į sąvartyną. Per visas talkas surinkta apie pusšimtį tonų šiukšlių.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt