Lietuvoje

2016.09.07 17:58

„Aras“ Gilužio ežere tanko nerado

BNS2016.09.07 17:58

Policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ narai, išžvalgę šalia Vilniaus esantį Gilužio ežerą, jame tanko nerado.

Kaip BNS sakė „Aro“ vadas Viktoras Grabauskas, paaiškėjo, kad informaciją perdavę narai mėgėjai tanką teigė matę ne prieš savaitę, kaip skelbta anksčiau, o prieš 7–8 metus.

„Tas galimas tankas buvo aptiktas kažkur prieš 7–8 metus – tas naras, kuris tuo metu nardė, aptiko. Nebuvome gavę informacijos apie konkrečią vietą. Apžiūrėję didesnį plotą, tanko neaptikome, tik radome kai kurių kitų metalinių daiktų“, – BNS teigė V. Grabauskas.

Anot jo, tai dar nereiškia, kad neįprastas karinis reliktas negalėjo būti ežere – neatmetama versija, kad narai iš tiesų, kaip nurodė, buvo pastebėję tanko bokštelį.

„Gali būti ir taip, kad jei jie iš tikrųjų tuo metu matė bokštelio viršų, per septynerius metus dumblas jį užnešė“, – nurodė jis.

Ežero dugną apie 4 valandas žvalgę narai rado įvairių kitų metalinių daiktų – gesintuvą, buitinių prietaisų, kitų daiktų, nesusijusių su karine technika. Pareigūnų užduotis buvo įvertinti, kiek toks galimas radinys pavojingas aplinkai virš vandens – nustatyta, kad pavojaus nėra.

V. Grabauskas sako, kad narai mėgėjai buvo netiksliai nurodę matavimo vienetus – didžiausias gylis galėjo siekti ne 35 metrus, kaip nurodyta „Arui“, o 35 pėdas.

„Tose vietose yra kažkur 35–50 pėdų gylis – galėjo būti supainiota su pėdomis. Neaptikome (tanko), bet negalime sakyti, kad tikrai nėra“, – pripažino „Aro“ vadas.

„Aro“ rinktinės narai nuolat padeda ikiteisminiuose tyrimuose, kai reikia rinkti vandenyje esančius daiktinius įrodymus, tačiau iki šiol karinės technikos pareigūnai dar nebuvo ieškoję.

Anksčiau skelbta, kad daiktą, panašų į tanką, ežere nardęs žmogus pastebėjo rugpjūčio pabaigoje ir apie tai pranešė policijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.