Lietuvoje

2016.09.07 22:00

Pankreatitas – ne tik piktnaudžiaujančių alkoholiu liga

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.09.07 22:00

Dažniausiai kasos uždegimas – pankreatitas – yra siejamas su alkoholio vartojimu. Tačiau šią ligą gali sukelti ir kitos priežastys, sako Vilniaus universitetinės ligoninės Bendrosios chirurgijos centro vadovas prof. habil. dr. Gintautas Brimas.

„Pankreatitas – kasos uždegimas, kuris įprastai vystosi labai staiga, labai sunku numatyti tolimesnę jo eigą. Maža to, jį galima apibūdinti kaip ypatingą susirgimą, kai kasa pradeda virškinti save savomis sultimis. Ypač agresyvi ligos eiga būna žmonėms, kurie yra jauni, sveiki, kurių kasa yra labai sveika“, – pasakoja Vilniaus universitetinės ligoninės Bendrosios chirurgijos centro vadovas.

Pasak G. Brimo, dažniausia susirgimo priežastis – alkoholis, tačiau ligą sukelia ir kiti faktoriai. Alimentarinis kasos uždegimas yra susijęs ir su stipraus alkoholio vartojimu, ir su piktnaudžiavimu riebiu maistu.  

„Labai gera derinį kasos uždegimui prasidėti sudaro ir riebus, gausus maistas, ir alkoholio vartojimas. O Lietuvoje tai yra praktikuojama pakankamai dažnai“, – pasakoja medikas. 

Daugiau apie ligą – pokalbyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.