Lietuvoje

2016.09.08 15:32

Kaip apsaugoti moksleivius nuo pavojų kelyje

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2016.09.08 15:32

Prasidėjus mokslo metams, labiausiai dėl vaikų saugumo nerimauja jauniausiųjų eismo dalyvių – mokinukų – tėvai. Kaip mažuosius apsaugoti nuo pavojų kelyje į mokyklą? O kokias saugaus eismo tiesas verta priminti net ir dvyliktokui?

Prasidėjus naujiems mokslo metams, aktyviais eismo dalyviais vėl tampa vaikai. Skubėdamas į mokyklą, būrelį ar susitikti su draugu apie savo saugumą gatvėje susimąsto retas. Tuo, kad moksleivio kelionė būtų saugi, turi pasirūpinti suaugusieji. Kad per eismo įvykį nenukentėtų vaikas, vairuotojai turėtų prisiminti kelias paprastas, bet labai svarbias saugaus eismo taisykles.

Policijos pareigūnai sako, kad priežastys, dėl kurių eismo nelaimėse sužalojami moksleiviai, kasmet – tos pačios.

„Vairuotojai nepraleidžia vaikų, einančių per pėsčiųjų perėjas, taip pat užkliudomi vaikai, kurie yra gyvenamųjų namų kiemuose arba kitose teritorijose, kur vaikai leidžia laiką. Be to, suaugusieji veža vaikus netinkamai – t.y. jie neprisega jų saugos diržais arba vaikų iki 135 cm nesodina į specialias automobilių sėdynes“, – sako Vilniaus kelių policijos valdybos vyr. specialistė Aistė Dijokaitė.

Vairuotojai turėtų nepamiršti, kad vaikai – judrūs ir ne visada drausmingi. Tad ypač atsakingai turėtume įvertinti eismo situacijas, kuriose dalyvauja moksleiviai.

„Tos valandos, kai vaikai eina į mokyklą iš ryto ir grįžta iš mokyklos popiet, yra padidintos rizikos. Vaikai yra įsitikinę, kad pėsčiųjų perėjose pereiti gatvę yra saugu, todėl vairuotojai turėtų ypatingai gerbti vaikus, einančius per pėsčiųjų perėjas“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Keliai. Mašinos. Žmonės“ kalbėjo A. Dijokaitė.

Vairuotojams reikėtų ypatingai būti atidiems tose zonose, kur yra keliai, vedantys į mokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas, – sulėtinti greitį. Kelio ženklas „Vaikai“ reiškia, kad vairuotojas turi imtis ir papildomų atsargumo priemonių – ne tik laikytis saugaus greičio, bet ir būti pasiruošęs sustabdyti transporto priemonę, jei į gatvę netikėtai išeis vaikai.

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“  pasiteiravo saugaus eismo specialistų, ar tėvai tikrai gali užtikrinti saugią savo vaiko kelionę į mokyklą ir iš jos. Taip pat – kaip tinkamai jai parengti mažiausiuosius.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.