Lietuvoje

2021.08.30 20:02

KU rektorius – apie pasiruošimą naujiems mokslo metams, pandemijos šešėlį ir kodėl dėl vakcinavimosi nudžiugino dėstytojai

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.08.30 20:02

Naujų mokslo metų laukiantis Klaipėdos universitetas jau žino, kaip šiemet atrodys ugdymo procesas. Numatoma organizuoti paskaitas kontaktiniu būdu, tačiau jose bus laukiami tik pasiskiepiję arba dėl COVID-19 pasitikrinę studentai. Kasmet nemažai studentų iš užsienio sulaukiantis universitetas tuos jaunuolius, kurie savo šalyse jau yra pasiskiepiję Europoje nepatvirtintomis vakcinomis skatins bei sudarys sąlygas pasiskiepyti Lietuvoje prieinamomis.

Artėjant rugsėjui uostamiestyje siekiama sudaryti visas sąlygas dar spėti pasiskiepyti jauniems žmonėms. Tą iliustruoja ir penktadienį buvusi galimybė gauti vakciną Klaipėdos universiteto (KU) korpuse „Aula Magna“, kur tuo pačiu metu vyko ir Lietuvos studentų sąjungos Asamblėja „Vakar, šiandien, rytoj“.

„Mažai panorusių. Planuota ir susieta buvo su renginiu – studentų asamblėja, tačiau dauguma jų, kaip informavo, jau yra pasiskiepiję. Dauguma ateina tiesiog miestiečių, kurie sužinojo“, – sakė Klaipėdos miesto poliklinikos vakcinavimo koordinatorė Jadvyga Kateivienė.

Iš viso mobilioji skiepų komanda, dirbusi „Aula Magna“ paskiepijo apie 60 žmonių.

Dauguma pasiskiepyti nusprendusiųjų pageidavo „Janssen“ vakcinos. Žmones vilioja tai, jog šios vakcinos pakanka tik vienos dozės. Nemažai žmonių teiraujasi, kada galės skiepytis trečiąja vakcinos doze.

Rugsėjo 1-ąją mobilioji komanda tris valandas skiepys ir KU naujų mokslo metų pradžios šventės metu.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas tvirtino, jog jauni žmonės, šios aukštosios mokyklos studentai skiepijasi gana noriai, nemažai jaunuolių yra pasiskiepiję pirmąją vakcinos doze, o tai reiškia, jog iš esmės yra nusprendę vakcinuotis.

„Pradėjome gauti skaičius, kurie rodo, kad akademinė jaunuomenė yra subrendusi ir skiepijasi. Didelis skaičius yra pasiskiepijusių. Neabejotinai lengvina ir pati pandemija – pamokos, kurios buvo pačioje pandemijos pradžioje, užklupo visus netikėtai, o dabar mes jas jau išmokome. Manau, kad bus vis lengviau. Tai nėra kažkas naujo. Mes turime gyventi su tuo virusu. Kito kelio nėra. Mokomės ir išmokstame gyventi“, – akcentavo pašnekovas.

A. Razbadausko teigimu, maždaug apie 90 proc. visų KU darbuotojų yra pasiskiepiję nuo COVID-19, o dėstytojų vakcinacijos procentas dar aukštesnis.

„Būtų keista, jeigu mokslininkai netikėtų mokslu“, – pastebėjo rektorius.

Akcentuojama, kad KU yra vienas tarptautiškiausių universitetų Lietuvoje – studentai iš užsienio šalių sudaro beveik 20 proc. visų šios aukštosios mokyklos studentų. Nemažai atvykstančiųjų studijuoti yra iš šalių, kuriose skiepijama Europos Sąjungoje nepatvirtintomis vakcinomis.

„Jie galės pasidaryti ir du mėnesius galiotų serologinis testas, bet mes skatinsime juos skiepytis Europoje pripažinta vakcina“, – aiškino A. Razbadauskas.

Jau numatyta ir tai, kaip vyks mokymo procesas. Anot A. Razbadausko, paskaitos vyks kontaktiniu būdu, to labiausiai siekiama toms profesijoms, kurių studentai atlieka laboratorinius darbus ir kontaktinės paskaitos yra itin svarbios.

„Srautinės paskaitos, kur susirenka daug studentų – yra galimybė jas skaityti nuotoliniu būdu. Mišrus būdas išlieka. Yra tokių universitetų pasaulyje, kurie visai nuotoliniu būdu moko ir be pandemijos. Derinti nuotolinį su kontaktinius, manau, yra šiuolaikiška ir pandemija išmokė tą padaryti“, – aiškino KU rektorius.

Tiesa, kontaktinės paskaitos bus prieinamos tik pasiskiepijusiems studentams, dar nepasiskiepiję turės išsitirti dėl COVID-19.

„Jeigu jie kategoriškai bus ir prieš testavimą, tai yra galimybė mokytis nuotoliniu būdu. Tačiau į tarpinius atsiskaitymus ir egzaminus jie turės ateiti pasitikrinę. Jeigu bus tokių, kurie kategoriškai ir to nenori – negalės mokytis“, – sakė A. Razbadauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI