Lietuvoje

2016.09.07 14:59

L. Linkevičius: Europos Taryba turi padėti Turkijai stabilizuoti situaciją po nepavykusio perversmo

LRT.lt2016.09.07 14:59

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį Europos Tarybos Ministrų komiteto posėdyje, kuris vyko Strasbūre, Prancūzijoje, akcentavo, kad nepavykusio karinio perversmo sukrėstai Turkijai itin svarbus tarptautinės bendruomenės palaikymas. Ministras pažymėjo, kad Turkija išlieka itin svarbi Europos partnerė, kuri vaidina reikšmingą vaidmenį sprendžiant globalius iššūkius migracijos, kovos su terorizmu ir saugumo srityse.

L. Linkevičius posėdyje priminė, kad 2016 m. rugpjūčio 22 d. vizito Ankaroje metu buvo Turkijos kolegų patikintas, kad demokratija Turkijoje bus išsaugota ir sustiprinta laikantis teisės viršenybės principų ir gerbiant žmogaus teises, įskaitant tokias pagrindines laisves kaip susirinkimų ir asociacijų laisvė bei žiniasklaidos laisvė.

L. Linkevičius ragino Europos Tarybą ir Turkiją pasitelkti egzistuojančius Europos Tarybos žmogaus teisių apsaugos mechanizmus siekiant užtikrinti Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje (EŽTK) įtvirtintas teises, ypač teisę į teisingą teismo procesą.

„Turime pripažinti, kad Turkija susidūrė su neeiline situacija – bandymu įgyvendinti karinį perversmą. Europos Taryba privalo kuo aktyviau įsitraukti ir paremti Turkiją siekiant užtikrinti tarptautinių įsipareigojimų laikymąsi šalyje“, –  pabrėžė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Strasbūre užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su Europos Tarybos generaliniu sekretoriumi Thorbjornu Jaglandu.

Europos Taryba yra regioninė tarpvyriausybinė organizacija, vienijanti 47 Europos šalis. Nuo 2016 m. gegužės iki lapkričio Europos Tarybos Ministrų komitetui pirmininkauja Estija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.