Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.07 14:12

Lietuvoje lankysis didžiausia iki šiol gyvybės mokslų atstovų delegacija iš Japonijos

LRT.lt 2016.09.07 14:12

Lietuvoje kitą savaitę laukiama apie 20 Japonijos mokslo, verslo bei valdžios atstovų, kurie dalyvaus VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamame tarptautiniame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics 2016“, rašoma pranešime spaudai.

Atskirai su Japonijos mokslinius tyrimus reguliuojančios agentūros „AMED“ prezidentu dr. Makoto Suematsu susitiks premjeras Algirdas Butkevičius. Remiantis Japonijoje vykdomos medicinos tyrimų sektoriaus reformos geraisiais pavyzdžiais, bus aptartas dviejų šalių bendradarbiavimas gyvybės mokslų srityje.

„Pastaraisiais metais prasidėjęs intensyvus Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas gyvybės mokslų srityje yra neabejotinai didelis mūsų šalies pripažinimas. Greita sektoriaus plėtra, pasaulinio lygio pasiekimai neliko nepastebėti Japonijoje, kuri viena iš pasaulio lyderių gyvybės mokslų sektoriuje. Lietuva yra neabejotina mūsų regiono vedlė šioje srityje, tad džiugu, kad galime kartu įgyvendinti įvairius projektus“, – teigia ministras pirmininkas A. Butkevičius, kuris yra ir forumo „Life Sciences Baltics 2016“ globėjas.

Forumo metu bus pristatyta regeneracinės medicinos praktika bei industrializacija Japonijoje. Konferencijoje Japonijos atstovai kalbės ir kitomis temomis. Pavyzdžiui, žinomas genetikas, Keio universiteto profesorius Kenjiro Kosaki pristatys tarptautinio bendradarbiavimo svarbą tiriant ir gydant nepažįstamas ligas.

Japonų Ekonomikos, prekybos ir industrijų ministerijos Sveikatos apsaugos skyriaus direktorius Yoshihide Esaki kalbės apie personalizuotą mediciną, o Japonijos Bioindustrijų asociacijos, kuri vienija didžiausius šios srities atstovus Japonijoje, vykdantys direktorius dr. Yoshiaki Tsukamoto pristatys biopramonę. Su šia asociacija „Versli Lietuva“ pernai pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Forume dalyvaus ir Tokijo mokslo universiteto viceprezidentas profesorius Makoto Asashima, kuris buvo pirmasis Japonijos atstovas 2014 metais vykusiame forume „Life Sciences Baltics“ kaip tuometinis Japonijos mokslo agentūros JSPS vadovas. Šiemet atvyksta ir naujasis JSPS vykdantysis direktorius Takaaki Iwasa bei kitų mokslo centrų atstovai. 

Lietuvos lazerių gamintojai jau daugiau kaip 20 metų sėkmingai įsitvirtinę Japonijos rinkoje, tačiau „Verslios Lietuvos“ ir Lietuvos ambasados Japonijoje pastangų dėka bendradarbiavimas plečiasi ir į biotechnologijų sektorių.

„Aktyviai pristatome Lietuvos pasiekimus svarbiausiuose pasauliniuose renginiuose, kurie vyksta Japonijoje.  Džiugu, kad Lietuvos verslininkai užmezga gerų ryšių parodų ir verslo misijų metų. Viena naujausių sėkmės istorijų – Lietuvos biotechnologijų įmonės „Ferentis“ sutartis su įmone „Tokyo Future Style“. Didelės Japonijos delegacijos dalyvavimas šių metų „Life Sciences Baltics“ forume liudija japonų susidomėjimą Lietuvos gyvybės mokslais bei  šio renginio reikšmę. Manau, kad  forumas per trumpą laiką iš regioninio tapo pasaulinio lygio renginiu“, – sako Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas.

Japonija yra patvirtina kaip viena iš tikslinių Lietuvos eksporto rinkų, tad ir toliau bus glaudinamas šių šalių verslininkų bendradarbiavimas. Spalio mėnesį organizuojamas gyvybės mokslų įmonių dalyvavimas parodoje Japonijoje „BioJapan 2016“.

Lietuvos siekis įsitvirtinti tarp gyvybės mokslų lyderių – pagrįstas. Šis sektorius yra greičiausiai augantis visoje ES, kasmetinis augimas 25 proc. 80 proc. lietuviškos biotechnologijų produkcijos yra eksportuojama. Iš viso Lietuvos gyvybės mokslų produkcija yra eksportuojama į daugiau nei 100 valstybių, o pagrindinės eksporto rinkos - JAV, Izraelis, Japonija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė. Lietuvoje didžiausias dėmesys skiriamas biofarmacijos krypčiai bei medicininei įrangai, lazerinių technologijų pritaikomumui medicinoje.

Kas dvejus metus „Verslios Lietuvos“ Vilniuje organizuojamas tarptautinis gyvybės mokslų forumas „Life Sciences Baltics 2016“ jau žinomas kaip vieta, kur susirenka šio sektoriaus lyderiai iš viso pasaulio – mokslininkai, verslininkai, Nobelio premijų laureatai. Tai didžiausias tarptautinis gyvybės mokslų forumas šiaurės Europoje ir vienintelis Baltijos šalyse, kur susitinka biotechnologijų, farmacijos ir medicinos prietaisų ekspertai iš viso pasaulio. Renginį sudaro konferencija, paroda, B2B susitikimų ir startuolių sesijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi