captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nustatyta, dėl ko galėjo kilti protrūkiai trijuose Panevėžio darželiuose

Tiriant  infekcinių žarnyno ligų protrūkius Panevėžio lopšeliuose-darželiuose „Sigutė“, „Puriena“ ir „Jūratė“, kilusius rugpjūčio pradžioje, nustatyta, kad kai kurios darželių virtuvių darbuotojos buvo bakterijų Salmonella nešiotojos. Tai patvirtinta atlikus darbuotojų mikrobiologinius tyrimus.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, vykdydami tyrimą atrinko ir laboratorijoje ištyrė darželiuose naudotų maisto žaliavų ir produktų mėginius, nuoplovas nuo virtuvių darbo baldų paviršių. Atliekant tyrimą patikrinta ir darželiams žaliavas tiekusi įmonė. Visų tyrimų rezultatai atitiko teisės aktuose nustatytus reikalavimus.

Tačiau, ištyrus nuoplovų, atrinktų nuo darbuotojų rankų, mėginius nustatyta, kad kai kurios darbuotojos negalėjo tvarkyti maisto, mat buvo Salmonella bakterijų nešiotojos.

Šios darbuotojos nušalintos nuo pareigų, grįžti dirbti galės tik gavusios iš gydytojų patvirtinimą, kad yra sveikos ir gali tvarkyto maistą.

Visi trys Panevėžio lopšeliai-darželiai priskirti padidintos rizikos maisto tvarkymo subjektų grupei – jie bus dažniau kontroliuojami.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...