captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kitą savaitę – vyriausybės pozicija dėl V. Antonovo ieškinio prieš Lietuvą

Buvusiam pagrindiniam žlugusio banko „Snoras“ akcininkui Vladimirui Antonovui pateikus ieškinį prieš Lietuvą, Teisingumo ministerija kitą savaitę dėl to ketina parengti vyriausybės poziciją, sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak jo, Lietuva šiame teisiniame ginče, byloje, greičiausiai nedalyvaus.

„Kitą savaitę turime poziciją parengti ir pateiksime, ir tada aš galėsiu komentuoti (...) Kiek teisininkų, tiek nuomonių, nes pagal susitarimus ir pagal tarptautinę teisę, tai lyg ir neturėtų nagrinėti tos bylos“, – vyriausybėje žurnalistams trečiadienį sakė teisingumo ministras.

Pasak J. Bernatonio, pagal Lietuvos teisinės pagalbos sutartį su Rusija, bylos dėl žalos atlyginimo nagrinėjamos toje šalyje, kur žala padaryta. Ministro duomenimis, rugsėjo 22 d. Maskvos arbitražo teismas turi pasakyti ar nagrinėja bylą ar ne.

Anksčiau svarstyta, kad gali būti sudaryta speciali įvairių ministerijų ir institucijų atstovų darbo grupė, kuri spręstų, ar Lietuvai turėtų būti atstovaujama šioje byloje ir kaip. Lietuvai nutarus dalyvauti byloje, Teisingumo ministerija būtų turėjusi organizuoti atstovavimą arba pati turėjusi atstovauti šaliai.

ELTA primena, kad vienas iš žlugusio banko „Snoras“ akcininkų V. Antonovas per Maskvos miesto arbitražo teismą siekia iš Lietuvos prisiteisti 557 mln. eurų už patirtą turtinę žalą bei žalą verslo reputacijai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...