Lietuvoje

2021.08.27 10:10

Aktyviausiai besiskiepijančios mokyklos: į priekį išsiveržė Vilniaus moksleiviai

LRT.lt2021.08.27 10:10

Lietuvos statistikos departamentas skelbia informaciją apie mokinių vakcinaciją ir bendrą imunizaciją nuo SARS CoV-2 pagal mokymosi įstaigas ir amžiaus grupes. Į statistiką įtraukta apie 170,9 tūkst. mokinių iš beveik 2 tūkst. mokymosi įstaigų.

Departamento pranešime rašoma, kad bendra tendencija labai aiški: visose amžiaus grupėse moksleivių vakcinacijos lygis pats didžiausias yra Vilniaus mokyklose. Dešimt iš dvylikos mokyklų, kurių moksleivių vakcinuota daugiausia, yra Vilniuje. Dešimt iš dvylikos mokyklų, kurių moksleivių vakcinuota mažiausiai, yra Žemaitijoje (Plungė, Kretinga, Klaipėda, Tauragė, Palanga).

Išskirtinai vangiai skiepijasi ir Šalčininkų rajonas: net šešios mokyklos iš šio rajono patenka į sąrašą mokyklų, kurių moksleiviai skiepijasi mažiausiai, pvz., Eišiškių gimnazija, kurioje beveik visose moksleivių amžiaus grupėse (12,13,14,15,16,17) vakcinacijos procentas mažesnis nei 20%, taip pat Jano Sniadeckio gimnazija, Lietuvos tūkstantmečio gimnazija, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija, Stanislavo Moniuškos menų mokykla, Eišiškių A. Ratkevičiaus sporto mokykla – visose vakcinacijos procentas bent keliose amžiaus grupėse yra itin žemas kitų mokyklų kontekste.

Statistikos departamentas tikina, jog nenuostabu, kad daugiausia paskiepytų mokinių yra tose mokymo įstaigose, kuriose yra daugiau vyresnių moksleivių. Todėl mokyklas lyginti reikėtų tik pagal atskiras moksleivių amžiaus kategorijas (kitu atveju sąrašo viršuje dominuotų gimnazijos).

Aktyviausios mokyklos

Aktyviausiai 18-mečiai skiepijosi šiose mokyklose: Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, Vilniaus licėjus, Vilniaus jėzuitų gimnazija, Vilniaus Žirmūnų gimnazija, Vilniaus Simono Daukanto gimnazija, taip pat ir kitos mokyklos.

Labiausiai skiepyti 17-mečiai yra šiose mokyklose: Vilniaus licėjus, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, Vilniaus Žirmūnų gimnazija, Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla, Vilniaus jėzuitų gimnazija, Vilniaus Užupio gimnazija, Vilniaus Šiuolaikinės mokyklos centras, taip pat ir kitos mokyklos.

Tarp mokyklų, turinčių didžiausią dalį vakcinuotų 16-mečių moksleivių, yra šios įstaigos: VGTU inžinerijos licėjus, Kauno LSMU gimnazija, Vilniaus Užupio gimnazija, KTU gimnazija, Vilniaus Pilaitės gimnazija, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija, Vilniaus Simono Daukanto gimnazija, Vilniaus Gabijos gimnazija, taip pat ir kitos mokyklos.

Didžiausia dalis paskiepytų tarp 15-mečių moksleivių yra šiose įstaigos: Vilniaus jėzuitų gimnazija, Vilniaus licėjus, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, Vilniaus Antakalnio gimnazija, Vilniaus Karalienės Mortos mokykla, Vilniaus Žirmūnų gimnazija, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija, Vilniaus Šolomo Aleichemo gimnazija, taip pat ir kitos mokyklos.

Tarp mokyklų, turinčių didžiausią dalį paskiepytų 14-mečių moksleivių, yra šios įstaigos: Vilniaus „Šaltinėlio“ privati mokykla, Vilniaus tarptautinė mokykla, Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazija, Viešoji įstaiga Šiuolaikinės mokyklos centras, Vilniaus Žvėryno gimnazija, Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija, Vilniaus Žemynos progimnazija, Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija, Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija, Riešės gimnazija (Vilniaus r.), taip pat ir kitos mokyklos.

Didžiausia dalis paskiepytų moksleivių tarp 13-mečių yra šiose mokymo įstaigose: Vilniaus Jeruzalės progimnazija, Karalienės Mortos mokykla, Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazija, Vilniaus Simono Daukanto progimnazija, Vilniaus tarptautinis prancūzų licėjus, Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija, Vilniaus Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazija, Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla, Vilniaus Antakalnio progimnazija, taip pat ir kitos mokyklos.

Tarp mokyklų, turinčių didžiausią dalį vakcinuotų 12-mečių moksleivių, yra šios įstaigos: Šv. Juozapo mokykla, Vilniaus Šolomo Aleichemo gimnazija, Vilniaus Žvėryno gimnazija, Vilniaus privati gimnazija, Vilniaus Baltupių progimnazija, taip pat ir kitos mokyklos.

Neformalusis ugdymas

Tarp neformaliojo ugdymo įstaigų didžiausią dalį paskiepytų auklėtinių turi Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“, Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla, Sostinės krepšinio mokykla, Šiaulių menų mokykla, Vilniaus sporto mokykla „Tauras“, Vilniaus „Paplūdimio tinklinio mokykla“, Vilniaus teniso akademija. Taip pat ir kitos.

Nurodoma, kad mokinių sąrašas yra išankstinis, nes parengtas operatyviai, mokslo metams dar neprasidėjus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt