Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.07 12:47

Patarė, kaip teisingai pasiruošti bėgimo varžyboms

Bėgimo maratonai – ne naujiena Lietuvoje, o gausus būrys mėgėjų ir profesionalų entuziastingai juose dalyvauja kasmet. Jau šį savaitgalį sportininkus sukvies šalyje didžiausias Vilniaus maratonas, kuriam, kaip teigia treneris Karolis Urbelionis, būtina ruoštis iš anksto, ypač jei pasirinkta ilgesnė distancija.

„Priklauso nuo lygio: pradedantys bėgikai laksto du-tris kartus per savaitę ir to užtenka. Profesionalai arba profesionaliau besiruošiantys bėgikai laksto kiekvieną dieną. Tad nėra teisingo atsakymo kažkokio vieno būdo. Įprastai, kiek bėgti pasirenkama pradžioje, tai ir yra pagrindinė taisyklė – iki kitos treniruotės tavo kūnas turi atsigauti“, – teigia K. Urbelionis.

Treniruočių tvarkaraštis turi būti reguliarus, be ilgesnių pertraukų. Treneris pataria protingai įvertinti savo jėgas, ypač jeigu tai pirmosios bėgimo varžybos.

„Distanciją žmonės renkasi atsižvelgdami į savo fizinį krūvį: pradėjus nuo ko mažesnės, bus lengviau įsivažiuoti. Labai svarbu yra geriau pradėti nuo mažesnės ir įveikti ją solidžiau, greičiau ir tiesiog didinti atstumą palaipsniui. Kuo didesnę distanciją pasirenki pačioj pradžioj, tuo daugiau iššūkių kyla pasiruošimo metu, norint tą įveikti pačių varžybų metu. Tiesiog vėl gi grįžtame prie to paties, o malonumo iš to patirti yra daug mažiau šansų“, – pataria treneris.

Daugiau apie bėgimą – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi