Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.07 09:41

E. Masiulis sako iš R. Kurlianskio tik ėmęs paskolą

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis antradienį baigęs duoti išsamius parodymus politinės korupcijos byloje sako neėmęs kyšio iš verslininkų. „Tikrai neėmiau“, – antradienį po apklausos žurnalistams sakė E. Masiulis, paklaustas, ar ėmė kyšį. Buvęs Seimo narys sako pinigus iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio pasiskolinęs.

„Aš iš Raimondo Kurlianskio šių metų gegužės 10 dieną pasiskolinau 90000 eurų vienerių metų terminui“, – rašo E. Masiulis BNS perduotame pareiškime, kurį jis planuoja paskelbti socialiniame tinkle „Facebook“.

E. Masiulis teigė šią paskolą ketinęs investuoti į nekilnojamąjį turtą Lietuvos pajūryje. Tačiau paskolos dokumentų notariškai nepatvirtino ir tai sako buvus „didžiąja klaida“.

E. Masiulis antradienio vakarą sudalyvavo LRT TELEVIZIJOS laidos „Dėmesio centre“ įraše, tačiau po jos į žurnalistų klausimus atsakyti atsisakė.

Vietoje to jis atsiuntė keliems žurnalistams pareiškimą, kurį paskelbs savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje ir išvažiavo, pareiškęs, kad skuba.

„Toks paprastas klausimas, kodėl mes nenuėjome pas notarą? Atsakymo paprasto nėra. Vienas kitu pasitikėjome. Beprotiška gyvenimo skuba. Nebuvau tikras, ar investicinį projektą pavyks realizuoti, tokiu atveju pasiskolinti pinigai būtų grąžinti. Kitu atveju buvo aišku, kad įsigijus turtą būtume tinkamai įforminę“, – teigė E. Masiulis.

Teisėsauga įtaria, kad E. Masiulis iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už „tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus“ savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį. Įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo pateikti, kai gegužę atliktos kratos metu E. Masiulio namuose rasta apie 250 tūkst. eurų. Teisėsauga teigia, kad šie pinigai galėjo būti įgyti neteisėtai.

E. Masiulis teigia, kad teisėsaugos rasti pinigai buvo taupomi jo ir giminaičių. Tie pinigai, pasak jo, turėjo būti investuojami į nekilnojamojo turto projektus.

„Mūsų šeima kartu su artimiausių giminaičių šeima iš banko paskolų jau buvo įsigijusi vieną butą pajūryje ir jis buvo sėkmingai nuomojamas. Norėjosi šią sėkmingą veiklą plėtoti. Kartu su artimiausių giminaičių šeimomis akumuliavome lėšas, kurias ketinome netrukus investuoti į nekilnojamo turto projektus. Būtent šios lėšos buvo rastos mūsų bute kratos metu“, – sakė buvęs parlamentaras.

„Jos absoliučiai legalios, pagrįstos finansiniais dokumentais. Kratos metu, deja, pareigūnai nesidomėjo ir nepaėmė nei vieno dokumento. Svarbu buvo, dar kratai nesibaigus pranešti, kad pas Masiulį rasti pažymėti eurai, kuriuos jis gavo iš R. Kurlianskio“, – pridūrė jis.

Prašė laukti ir atsiprašinėjo

Iki šiol E. Masiulis savo kaltę neigė ir žadėjo, kad vos baigęs apklausas prokuratūroje visuomenei pateiks savo versiją.

„Aš noriu labai nuoširdžiai pasakyti, kad viskam ateis savas laikas. Visa informacija, kai ją bus leidžiama pasakyti, bus pasakyta, bus argumentai išdėlioti. O šiandien, ką tik, tikrai labai atsiprašau, visiškai šviežiai, gavau įtarimus ir, supraskite, turiu eiti tuos įtarimus skaityti, mokytis atmintinai“, – birželį sakė E. Masiulis.

Tuomet vengęs atsakyti, ar ėmė kyšį ir aiškinęs, kad tai pasakydamas atskleistų ikiteisminio tyrimo duomenis, E. Masiulis tik atsiprašinėjo žmonių ir prašė supratimo.

„Kreipiuosi į Lietuvos žmones, į visus buvusius bendražygius, savo galbūt ir artimuosius. Aš tikrai žmogiškąja prasme labai išgyvenu ir labai apgailestauju dėl to, kas yra įvykę. Dėl to, kad būdamas viešas asmuo sukėliau tokį didelį rezonansą patekdamas į tokias kontroversiškas istorijas“, – po vienos iš apklausų birželį sakė jis.

„Tikrai tas smūgis visai galbūt ir politinei sistemai, ir pasitikėjimo, tam tikra prasme, krizė. Jaučiuosi atsakingas ir labai labai labai dėl šito atsiprašau“, – tuomet tęsė politikas.

Įtarimai rimti

Prokuratūros teigimu, ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad E.Masiulis, būdamas valstybės tarnautoju – Seimo nariu, parlamentinės politinės partijos pirmininku ir šios politinės partijos Seime frakcijos seniūnu, „MG Baltic“ koncerno atstovui R. Kurlianskiui už tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus pažadėjo, susitarė priimti ir savo bei kitų naudai priėmė 106 000 eurų kyšį – ši suma 11 kartų viršija teisės aktuose nurodytą didelės vertės kyšio (250 MGL arba šiuo metu 9415 eurų) dydį.

Pranešime apie įtarimą taip pat nurodoma, kad turimais duomenimis įtariamasis galimai yra žadėjęs veikti dėl šių naudingų koncernui sprendimų pats bei paveikti tai daryti kitus asmenis.

Įtarimas dėl neteisėto praturtėjimo pareikštas atsižvelgiant į tai, kad atliktos kratos metu E. Masiulio namuose buvo rasta didelė pinigų suma – apie 250 000 eurų, kuri, kaip įtariama šiuo metu, negalėjo būti įgyta teisėtai.

E. Masiuliui buvo skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Sulaukęs įtarimų E. Masiulis pats atsisakė Seimo nario mandato ir sustabdė savo narystę Liberalų sąjūdyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi