Lietuvoje

2021.08.26 18:21

Sinoptikė apie artėjančią savaitę: rudenį primenančius orus lydės lietus, o termometro stulpelis retai perkops 20 laipsnių ribą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.08.26 18:21

Rudeniški ir šilumos pašykštėsiantys orai lydės mus visa ateinančią savaitę, LRT TELEVIZIJAI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė. Pasak jos, yra vilties, kad kitos savaitės savaitgalis padovanos gražesnius, saulėtesnius ir šiltesnius orus.

Vakar, trečiadienį, Lazdijuose buvo fiksuota pirmoji šalna. Pasak sinoptikės, nuo 1961 metų, kaip stichinis reiškinys, šalna rugpjūčio mėnesį buvo fiksuota du kartus. „Kad bent jau trečdalis Lietuvos sulauktų šalnos rugpjūčio mėnesį yra tikrai labai retas reiškinys, – tikina ji. – Nors Lazdijuose fiksuotas 0,1 laipsnis šalčio, tačiau tai jau yra šaltis. Tiesa, ta neigiama temperatūra buvo fiksuota ant dirvos paviršiaus. Ore buvo teigiama temperatūra. Nepaisant to, faktas lieka faktu.“

O štai ketvirtadienio naktis jau buvo visu 10 laipsnių šiltesnė. Anot sinoptikės, tokį nakties oro temperatūros atšilimą nulėmė debesų skraistė, apgobusi Lietuvos dangų. „Nors oro masė lyg ir ta pati, šalto oro slėny esame, tačiau debesys pridengia, kaip kad apranga žmogų“, – paaiškina I. Marcinonienė.

Artimiausią naktį daugiau lietaus turėtų sulaukti pietvakariniai ir vakariniai šalies rajonai. Lietaus išvengti turėtų šiauriniai ir rytiniai Lietuvos rajonai. „Tačiau tuose be lietaus rajonuose bus ir vėsiau – nuo 9 iki 14 laipsnių. O ten, kur bus apsiniaukę ir lis, ir bus keliais laipsniais šilčiau.

Lietingas vasaros užbaigimas: fiksuotos pirmosios šalnos

Rytojaus, penktadienio, dieną turėtume sulaukti daugiau saulės, o ir kiek šilčiau bus, nei kad šiandien – termometro stulpelis kils nuo 16 iki 21 laipsnio, – kiek optimistiškiau nuteikia pašnekovė. – Padriki lietučiai gali būti šiauriniuose ir pietiniuose rajonuose.“

Šeštadienio naktis numatoma debesuota, tačiau be lietaus. Vis tik paryčiais Dzūkija ir Suvalkija sulauks naujos lietaus porcijos iš pietuose susiformavusio ciklono. Oro temperatūra svyruos nuo 10 iki 15 laipsnių. Šeštadienio dieną debesų šydas pajudės į šiaurės vakarus ir uždengs didžiąją šalies teritoriją.

„Pietiniai rajonai sulauks intensyvesnio lietaus, o štai žemaičiai pagaliau to lietaus sulauks mažiau arba net iš viso nesulauks. Nebus šalta. Oras šils taip pat, kaip ir penktadienį – nuo 16 iki 21 laipsnio“, – šeštadienio orus komentuoja LHMT vyriausioji specialistė.

Sekmadienio naktis bus giedresnė, tačiau ir vėsesnė. Lietaus vietomis sulauks tik šiauriniai rajonai. Oro temperatūra svyruos nuo 7 iki 13 laipsnių. Pūs ramūs rytų krypčių vėjai. Daug kur susidarys rūkas. Sekmadienio diena turėtų būti kiek šiltesnė.

„Oras šils nuo 18 iki 22 laipsnių. Tačiau jau antroje dienos pusėje iš pietų atkeliaus naujas ciklonas, kurs išpils lietų pietiniuose šalies rajonuose, – įspėja sinoptikė. – Visur kitur turėtų nelyti arba to lietaus būti nedaug.“

Pirmadienio naktis bus dar šiltesnė – nuo 10 iki 15 laipsnių. Dieną šils nuo 16 iki 20 laipsnių. Beveik visoje šalyje lis, o vietomis lietus bus smarkus.

Antradienio pirmoji dienos pusė bus visai graži, termometro stulpeliai kai kur viršys 20 laipsnių ribą, tačiau vėliau stiprės aukšto slėgio sritis, vėjai suksis iš šiaurės ir lietaus frontą gražins atgalios į mūsų šalį. „Taigi, antroje dienos pusėje praeis šaltasis atmosferos frontas su perkūnijomis, trumpomis liūtimis – vasaros procesas, tačiau su šalto oro įėjimu“, – dėsto I. Marcinonienė.

Trečiadienį ir ketvirtadienį naktimis lis mažiau, o dienomis vyraus trumpi lietūs. Pūs šiaurės vakarų vėjai. Pajusime tokią vėsesnę oro masę, tikina sinoptikė. „Rugsėjo 1-oji tarp tų lietingų orų bus visai nebloga, – prognozuoja sinoptikė. – Rytiniuose rajonuose ryto valandomis gali palynoti. O vėliau visa diena turėtų būti visai nebloga.“

Antroje kitos savaitės pusėje išsilaikys gan nepastovūs orai. „Vis tik žybsi tokia viltis, kad kitos savaitės savaitgalis bus saulėtesnis ir šiltesnis“, – optimistiškai nuteikia LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Orų prognozę su sinoptike I. Marcinoniene stebėkite televizijos vaizdo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Lietingas vasaros užbaigimas: fiksuotos pirmosios šalnos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt