Lietuvoje

2016.09.06 13:53

URM reiškia susirūpinimą dėl incidento Š. Airijoje

LRT.lt2016.09.06 13:53

Užsienio reikalų ministerija (URM), reaguodama į informaciją apie Šiaurės Airijoje įvykdytą išpuolį prieš lietuvius, ragina atsakingas Jungtinės Karalystės institucijas imtis visų būtinų priemonių, kad neapykantos kitataučiams išpuoliai nebesikartotų, rašoma pranešime spaudai.

Tikimės, kad šis įvykis bus tinkamai ištirtas, o kaltieji nubausti. Su galimomis neapykantos apraiškomis būtina kovoti principingai, neleisti, kad svetingumą ir toleranciją išstumtų ksenofobija.

Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje operatyviai susisiekė su kompetentingomis Jungtinės Karalystės (JK) įstaigomis ir renka informaciją apie įvykį Šiaurės Airijoje.

Užsienio reikalų ministerijos vadovybė padažnėjusių išpuolių prieš Lietuvos piliečius klausimą pataruoju metu kelia pokalbiuose su Jungtinės Karalystės pareigūnais. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, liepos 18 dieną Briuselyje susitikęs su JK užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu, atkreipė dėmesį į padažnėjusius išpuolius.

Užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius liepos 18 dieną šią problemą kėlė Lietuvos ambasadoje Londone vykusiame susitikime su JK imigracijos ministru Robertu Goodwillu.

Viceministras M. Bekešius taip pat planuoja susidariusią situaciją telefonu aptarti su R. Goodwillu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.