Lietuvoje

2016.09.06 12:11

Uogautojams primena nežaloti uogienojų

LRT.lt 2016.09.06 12:11

Uogauti galima visur, kur nėra draudžiamas lankymasis – tiek valstybiniuose, tiek ir privačiuose miškuose. Tačiau aplinkosaugininkai primena – draudžiama rauti, laužyti ar kitaip niokoti augalus, naudoti specialias šukas ir kitas mechanines priemones, rašoma pranešime spaudai.

Renkant medžių ir krūmų uogas bei vaisius (įskaitant sėklas), draudžiama pjaustyti, kapoti, laužyti ar kitaip žaloti šių medžių ar krūmų šakas ir kamienus. Renkant šaltalankių uogas, leidžiama karpyti iki 30 cm augalo šakeles.

Rezervatuose gali būti leidžiama uogauti vietiniams gyventojams rezervatų nuostatuose nustatyta tvarka, pavyzdžiui, Žuvinto rezervate uogauti leidžiama Žuvinto biosferos rezervato direkcijos nustatytuose plotuose vietos gyventojams, deklaravusiems gyvenamąją vietą kaimuose, kurių sąrašą tvirtina Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

Uogauti leidžiama šviesiu paros metu (iki 17 valandos) vieną dieną trijų dienų laikotarpiu nuo rugsėjo mėnesio pirmojo šeštadienio, turint direkcijos išduotą leidimą su nuotrauka arba leidimą be nuotraukos ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą su nuotrauka. Leidimai uogauti yra nemokami.

Didelė žala gamtai daroma, kai uogautojai miške numeta polietileninius maišelius, plastikinius butelius ar kitas ilgai yrančias atliekas. Už tokius veiksmus aplinkos teršėjams gresia administracinės baudos, o jei atliekų nesurinks, teks atlyginti ir žalą aplinkai.