Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.06 09:26

Prezidentė susitiks su Seimo valdyba

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiks su Seimo valdyba ir aptars svarbiausius Parlamento rudens sesijos darbus. Tai – paskutinis šalies vadovės susitikimas su šios kadencijos Seimo vadovybe. Rudens sesija prasidės šeštadienį, o po mėnesio – spalio 9-ąją – bus išrinktas naujas Seimas.

Per šią rudens sesiją prezidentė siūlo priimti 16 jos teikiamų teisės aktų – tarp jų įteisinti galimybę baigti ikiteisminį tyrimą įtariamajam pasislėpus užsienyje, nustatyti minimalias baudas už korupcinius nusikaltimus, prezidentės nuomone, dabar jos per švelnios.

Taip pat siūloma paspartinti įvaikinimo procedūrą, iš rinkimų kovos šalinti neteisingai turto deklaracijas užpildžiusius politikus. Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad sesijos darbų programą teks gerokai apkarpyti, o prioritetas bus teikiamas vyriausybės projektams, taip pat Seime svarstymo ar priėmimo stadijas pasiekusiems įstatymams.

Šeštadienį prasidedanti rudens sesija bus paskutinė šios kadencijos parlamentarams. Prezidentės teigimu, šis Seimas ne kartą parodė sugebėjimą susitarti ir priimti sprendimus dėl gynybos stiprinimo, šauktinių grąžinimo, pensijų kompensavimo, euro įvedimo. Likus mėnesiui iki rinkimų, šalies vadovė ragina politikus atsakingai užbaigti darbus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi