Lietuvoje

2016.09.05 17:22

V. Andriukaitis: eilė – ne paciento rūpestis

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.09.05 17:22

Pirmadienį Seime surengtoje tarptautinėje Sveikatos forumo konferencijoje dalyvavęs Europos Sąjungos sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis pabrėžia, kad Lietuvoje sveikatos sistemoje vienas pagrindinių uždavinių – į pacientą orientuoto sveikatos apsaugos mechanizmo įdiegimas.

ES komisaras teigia, kad problema, kai pacientams eilėse pas specialistus tenka laukti ir po kelis mėnesis, yra akivaizdi. Dėl to reikia daugiau dėmesio skirti būtent į pacientą orientuotos, paprastesnės sistemos sukūrimui.

„Jeigu yra pacientas, kuris serga chroninėmis ligomis, dažnai ir ne viena, jis turi šeimos daktarą, jis turi bendrauti su specialistais. Tuomet reikėtų pagalvoti, kad tarp specialistų ir šeimos daktarų būtų sudaryta pastovi programa, kad tas pacientas būtų dispancerizuotas, prižiūrimas, kviečiamas, nes jis turi būti centre. Ne tai, kad jam reikia lakstyti nuo vieno ar kito, prašyti siuntimų, eilių. Eilė – ne jo rūpestis“, – sako V. Andriukaitis.

ES komisaras taip pat pabrėžia nemanantis, kad ilgesnis gulėjimas ligoninės lovoje yra tai, ko pacientai turėtų siekti. Anot jo, reikia kurti tokią sistemą, „kad daugelis dalykų, kuriuos jis [pacientas – LRT.lt] gauna ligoninėje, jis gautų namuose“.  

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.