Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.05 16:59

Rudens sesiją parlamentarai pradės svarstydami prezidentės vetuotus įstatymus

ELTA 2016.09.05 16:59

Jau per pirmąjį rudens Seimo sesijos plenarinį posėdį parlamentarams bus pateikti prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuoti įstatymai, taip pat piliečių iniciatyva – įstatymo projektas dėl elektros energetikos sistemos bei elektros energijos rinkos apsaugos.

Tokią darbingą sesijos pradžią pirmadienį anonsavo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė po Seimo komitetų pirmininkų ir vyriausybės narių susitikimo.

Pasak Seimo pirmininkės, kadenciją baigiantis Seimas neturės galimybės apsvarstyti visų įregistruotų apie 800 teisės aktų projektų, todėl bus išdėlioti prioritetiniai darbai.

„Prioritetai turi būti labai atidžiai išdėlioti, nes statistika rodo, kad, žvelgiant į trijų paskutinių kadencijų praktiką, realiai yra priimama apie 150 teisės aktų. (...) Tie skaičiai, kurie šiandien yra įregistruoti, yra nerealūs atlikti, ir mes apie 800 projektų tikrai neturėsime galimybių apsvarstyti“, – žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Parlamento vadovės teigimu, dėl prioritetų ji ketina nuolat tartis ir su vyriausybės vadovu.

Pasak premjero Algirdo Butkevičiaus, pagrindiniai įstatymų projektai – tai biudžetiniai įstatymų projektai, eurointegraciniai, kurių yra 84, ir su mokesčių administravimu susiję dokumentai, nes kova su šešėline ekonomika išlieka prioritetu.

Anot A. Butkevičiaus, rudens sesijoje planuojama pateikti įstatymų projektus dėl biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo keitimo, taip pat valstybės tarnautojų darbo apmokėjimo įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo.

Vyriausybės vadovas tikisi, kad iki kadencijos pabaigos Seimui pavyks priimti apie 200 įstatymo projektų.

Kaip jau skelbta, rugsėjo 6 d., antradienį, Seimo pirmininkė L. Graužinienė ir Seimo vadybos nariai susitiks su prezidente D. Grybauskaite aptarti Seimo rudens sesijos darbų ir jų organizavimo.

Į Seimo rudens sesiją parlamentarai rinksis rugsėjo 10-ąją, šeštadienį. Pagal Seimo valdybos patvirtintą posėdžių grafiką sesijos metu, nuo rugsėjo 10 d. iki lapkričio 10 d. planuojama surengti daugiau kaip 20 plenarinių posėdžių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi