Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.08 11:11

Kariuomenė nutraukia sutartį su „Nota Bene“

Lietuvos kariuomenė pradėjo sutarties su „Nota Bene“ nutraukimo procedūrą. Kaip 15min pirmadienį sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, jo žiniomis, bendrovė su tuo sutinka.

„Mano žiniomis, pati pirkimo organizacija skelbia, kad nutraukė sutartį ir apie savo poziciją informuoja parduodančią kompaniją. Atrodo, kad sutikimas iš abiejų pusių nutraukti yra“, – 15min pirmadienį sakė ministras.

Prekių pasiėmimui davė 14 dienų

Lietuvos kariuomenė vėliau paskelbė, kad pirmadienį kariuomenės Logistikos valdybos Materialinių resursų departamentas (MRD) kreipėsi raštu į „Nota bene“ informuodamas, kad laiko negaliojančia 2014 m. spalio 1 d. šalių sudarytą preliminariąją sutartį dėl lauko virtuvių atsarginių dalių ir agregatų įsigijimo, kurios vertė – apie 1,6 mln. eurų.

UAB „Nota bene“ buvo informuota ir apie tai, kad negaliojančia turėtų būti laikoma ir minėtos sutarties pagrindu 2014 m. spalio 8 d. sudaryta pirkimo-pardavimo sutartis, kurios vertė apie 174 tūkst. eurų. Atsižvelgdamas į tai, MRD paprašė „Nota Bene“ pagal šią sutartį gautas prekes ne vėliau kaip per 14 dienų pasiimti iš Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos sandėlių, o už šias prekes sumokėtas lėšas ne vėliau kaip iki š. m. rugsėjo 14 d. grąžinti į Lietuvos kariuomenės sąskaitą.

Anot kariuomenės, jei „Nota Bene“ per nustatytą laikotarpį nepasiims prekių arba nesugrąžins sumokėtų lėšų, Lietuvos kariuomenė bus priversta kreiptis į teismą dėl sandorių negaliojimo teisinių pasekmių įvykdymo priverstine tvarka.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Viešųjų pirkimų tarnybos 2016 m. rugpjūčio 29 d. raštą, kuriame konstatuota, kad su „Nota bene“ sudaryta preliminarioji sutartis dėl lauko virtuvių atsarginių dalių ir agregatų įsigijimo yra niekinė, nes prieštarauja imperatyvioms įstatymo normoms.

Pirmadienį Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas paskelbė, kad vertindamas pastaruoju metu iškilusius klausimus, susijusius su kariuomenės Logistikos valdybos Materialinių resursų departamente organizuotais bei vykdytais viešaisiais pirkimais, kuriuose dalyvauja UAB „Nota bene”, jis kreipėsi į KAM Centralizuoto vidaus audito departamentą. Vadas pridūrė paprašęs įvertinti MRD 2015–2016 metais organizuotas viešojo pirkimo procedūras, kuriose dalyvavo ir buvo pripažinta konkursų nugalėtoja UAB „Nota bene”, taip pat – MRD veiklą tuo pačiu laikotarpiu vykdant visas su šia bendrove sudarytas pirkimo sutartis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi