Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.05 20:18

STT atliko kratas Šiaulių savivaldybėje

BNS 2016.09.05 20:18

Tęsiant ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos kelių statybos ir remonto konkursuose Šiaulių regione, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pirmadienį sulaikė Šiaulių savivaldybės Infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotoją Andrių Androsovą. Jis buvo sulaikytas savo namuose, paskui atvežtas į savivaldybę.

STT pareigūnai taip pat atliko kratas savivaldybėje ir A. Androsovo namuose, pranešė tarnyba.

Įtariama, kad A. Androsovas, siekdamas asmeninės naudos, piktnaudžiavo tarnyba ir „Šiaulių plentui“ sudarė išskirtines sąlygas laimėti savivaldybės organizuojamus viešuosius pirkimus.

Šiaulių apygardos prokuratūros atstovė spaudai Gabrielė Gendvilaitė BNS sakė, kad A. Androsovui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo.

„Vis dar vyksta įtariamojo apklausa. Jis bus sulaikytas iki antradienio, kuomet bus sprendžiama dėl kardomosios priemonės“, – BNS sakė G. Gendvilaitė.

Tyrimo duomenimis, už tai A. Androsovas iš įmonės gavo daugiau nei 250 MGL (9,5 tūkst. eurų) turtinės ir kitokios asmeninės naudos sau ir savo artimiesiems.

Pasak G. Gendvilaitės, ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl 2015–2016 metais Šiaulių miesto savivaldybėje vykdytų viešųjų pirkimų.

Apie pradėtą ikiteisminį tyrimą STT pranešė rugpjūčio viduryje – dabar įtariama, kad buvo neskaidrūs ne tik Šiaulių regiono, bet ir miesto kelių remonto ir priežiūros viešieji pirkimai. Daugiau nei 9,5 tūkst. eurų kyšio iš „Šiaulių plento“ vadovų už išskirtinių sąlygų sudarymą laimėti viešuosius pirkimus, kurių vertė viršija 1,5 mln. eurų, paėmimu įtariamas Lietuvos automobilių kelių direkcijos skyriaus vedėjas Artūras Aušra. Jo suėmimo terminas rugpjūčio 30 dieną buvo sutrumpintas nuo 2 mėnesių iki 20 dienų.

Kiti įtariamieji – „Šiaulių plento“ generalinis direktorius Juozas Aleksa, įmonės komercijos direktorius Darius Strioga, kurie taip pat buvo sulaikyti dviem mėnesiams, į laisvę jau išleisti. Į laisvę išleistas ir bendrovės „Transalda“ vadovas Viktoras Vachteris, apie kurio suėmimą ir dalyvavimą šioje byloje anksčiau nepranešta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi