Lietuvoje

2016.09.05 14:54

Ispanijoje sulaikyti „prekeiviai mirtimi“: pagrindinis įtariamasis – lietuvis

Paulius Ramanauskas, 15min.lt2016.09.05 14:54

Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) pareigūnai bendradarbiaudami su Ispanijos teisėsaugos pareigūnais įvykdė stambią tarptautinę operaciją, per kurią sulaikyta tarptautinė gauja, įtariama terorizmu ir ginklų kontrabanda. Pagrindinis įtariamasis lietuvis – vienas iš buvusios „Daktarų“ gaujos lyderių Darius Mačianskas, kuris nuo teisėsaugos slapstosi jau daugelį metų.

„Buvo sulaikyta 50 asmenų, siejamų su terorizmu ir ginklų kontrabanda. Iš jų – 9 lietuviai“, – sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

Pasak LKPB atstovės Jelenos Zuj, ginklų kontrabanda įtariami asmenys buvo sulaikyti tiek Ispanijoje, tiek Lietuvoje.

Operacijos metu iš viso sulaikyti 12 valstybių piliečių.

Policijos pareigūnai juos įvardijo kaip „prekeivius mirtimi“, kurie užsiiminėjo įvairiomis nusikalstamomis veiklomis.

„Pagrindinis įtariamasis lietuvis – Darius Mačianskas. Jam yra išduotas arešto orderis, paskelbta jo paieška“, – sakė Kriminalinės policijos viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis.

Pirminiais duomenimis, gauja prekiavo pusiau automatiniais deaktyvuotais ginklais.

D. Mačianskas – vienas buvusios „Daktarų“ grupuotės vadeivų.

Prieš daugelį metų, kai įtariamasis buvo vos 22 metų amžiaus, jis buvo kaltinamas kartu su bendrais atėmęs koncerno „Agora“ apsaugos vadovo, buvusio kriminalinės policijos pareigūno Jurijaus Milevskio automobilį.

Tuomet J. Milevskis sulaukė grasinimų iš paties Henriko Daktaro.

1997-aisiais H. Daktaras buvo nuteistas pusaštuntų metų laisvės atėmimo bausme būtent už tarpininkavimą išperkant automobilius ir grasinimus J. Milevskiui.

Iki šiol D. Mačianskas buvo ieškomas dėl disponavimo itin dideliu kiekiu narkotinių medžiagų – metamfetaminu, tačiau jį persekiojantiems kriminalistams patyręs nusikaltėlis vis išsprūsta iš rankų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.