Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.05 11:18

Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai – Europos čempionai

LRT.lt 2016.09.05 11:18

Šeši stipriausieji Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai iš Vilniaus (Laurynas Urbonavičius, Mindaugas Valaitis, Irmantė Baranauskaitė), Kauno (Modestas Mikolaitis), Klaipėdos (Jurgis Rumiancevas) ir Šiaulių (Andrius Ašmontas) apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų rugsėjo 2–4 d. Strasbūre varžėsi su stipriausiais ugniagesiais gelbėtojais iš Europos. Čia vyko 4-asis Strasbūro ir 6-asis Europos „Firefighter Combat Challange“ (FCC) čempionatai.

Stipriausieji ugniagesiai gelbėtojai tris dienas kovojo ne tik asmeninėse, komandinėse (estafetės), bet ir tandemų (porinėse) rungtyse. Jie varžėsi lipimo ir svorio kėlimo į bokštą, svorio stūmimo kūju, slalomo, vandens tiekimo ir „nukentėjusiojo“ tempimo užduotyse. Užduotys buvo atliekamos vilkint apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius, užsidėjus suslėgtojo oro aparatus ir kaukes.

Pirmąją vietą estafetės rungtyje iškovojo ir stipriausiųjų ugniagesių vardą 4-ajame Strasbūro ir 6-ajame Europos FCC čempionatuose iškovojo Lietuvos rinktinė.

Porinėje tandemų įskaitoje, kurių metu rungtyje kovoja du ugniagesiai gelbėtojai, iš 230 dalyvių ant nugalėtojų pakylos lipo net dvi Lietuvos rinktinės poros. L. Urbonavičius ir M. Valaitis iškovojo pirmąją vietą, o J. Rumiancevo ir M. Mikolaičio tandemas užėmė 3-iąją vietą. Mišrios tandemų poros duetas, kurį sudarė Laurynas ir Irmantė, iškovojo 2-ąją vietą. Moterų tandemų poroje dalyvavusi Irmantė kartu su kolege ugniagese gelbėtoja iš Lenkijos Agnieszka Figula užėmė antrąją vietą.

Asmeninėse įskaitose iki pirmosios vietos nedaug trūko L. Urbonavičiui, kuris finaliniame bėgime tik šimtosiomis sekundės atsiliko nuo pirmosios vietos laimėtojo iš Lenkijos (Rafalio Berezos) ir užėmė antrąją vietą. Iki medalių nedaug trūko ir klaipėdiečiui J. Rumiancevui, kuris finaliniame bėgime liko ketvirtas.

Stipriausieji ugniagesiai gelbėtojai į Lietuvą grįžta pirmadienį. Po skrydžio iš Briuselio, 16.45 val., Vilniaus tarptautiniame oro uoste planuojamos Lietuvos rinktinės sutiktuvės.

Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba Stipriausiojo ugniagesio varžybas pradėjo rengti prieš ketverius metus. Per šį laiką, kai Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai dalyvauja šio profesinio sporto tarptautinėse varžybose, lietuviai spėjo tapti Europos FCC čempionais (2015 m. Lenkija) ir Pasaulio FCC čempionato 3 vietos laimėtojais (2015 m. JAV).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi