Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.05 11:07

V. Andriukaitis: automobilius tikriname kas 2 metus, o į savo kūną dėmesio nekreipiame

Pirmadienį Seime Europos politikai aptars ilgalaikius sveikatos sistemų iššūkius. Kaip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjo Europos Sąjungos sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis, konferencijoje numatyta apibendrinti ir priimti bendrą poziciją dėl sveikatos sistemos finansavimo prioritetų. „Darant struktūrines reformas nereikia perlenkti lazdos ir mažinti investicijų sveikatos sektoriui, nes tuomet sutriks sveikatos atstatymo paslaugos“,– sakė V. Andriukaitis.

Sveikatos ir maisto saugos komisaras akcentavo, kad dabartinėje sveikatos sistemoje gerokai per mažai dėmesio skiriame profilaktikai.

„Prevencinių pasitikrinimų finansavimas yra per menkas. Keista – automobilius privalomai turime patikrinti kas dvejus metus ir visi su tuo sutinkame, bet į savo kūną, kuris yra kur kas sudėtingesnis, mes galime nekreipti dėmesio“,– pabrėžė V. Andriukaitis.

Konferencijoje bus svarstomas Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų, Europos Komisijos rekomendacijų valstybėms narėms, Lietuvos sveikatos 2014–2025 metų strategijos ir kitų dokumentų įgyvendinimas.

Taip pat bus aptarti pasirengimo stojimui į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją klausimai, pranešė Seimas.

Į renginį pakviesti Švedijos, Latvijos, Estijos ir Slovakijos sveikatos apsaugos ministrai, ketina dalyvauti Europos Komisijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą, Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos socialinės observatorijos, Europos Farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai.

Daugiau apie konferenciją – įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi