Lietuvoje

2016.09.05 09:17

Pakeliui į Angliją Vokietijoje apsivertė lietuvių mikroautobusas

15min.lt2016.09.05 09:17

Sekmadienio popietę į avariją Vokietijoje pateko iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją važiavęs mikroautobusas su dvylika žmonių ir jų bagažu. Per avariją buvo sužeisti devyni mikroautobuso keleiviai, du iš jų – sunkiai. Lengvesnių sužalojimų patyrė keturi kitu automobiliu važiavę žmonės.

Kaip pranešė nw.de, avarija įvyko A2 kelyje netoli Bylefeldo miesto, Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės šiaurės rytinėje dalyje.

Pirminiais duomenimis, Dortmundo kryptimi važiuojantis mikroautobusas „Mercedes“ iš Lietuvos, vairuojamas 21 metų vyro, susidūrė su kitu automobiliu, o po to kelis kartus vertėsi. Avarijos metu du mikroautobuso keleiviai iškrito pro langus, jie buvo sužaloti sunkiausiai.

Nw.de rašo, kad manoma, jog ta pačia kryptimi trečiąja eismo juosta važiavęs kitas automobilis kliudė kairėje esantį skiriamosios juostos barjerą ir atšoko į vidurinę juostą, kuria važiavo lietuviai. Po automobilių susidūrimo lietuvis vairuotojas nebesuvaldė mikroautobuso ir šis apvirto.

Die-glocke.de patikslina, kad į lietuvių mikroautobusą atsitrenkė automobilis „Ford Mondeo“, kuriuo važiavo keturi žmonės. Jį vairavo 50 metų vyras.

Įvykio vietoje apsilankę Vokietijos žurnalistai skelbia, kad po avarijos greitkelis liko nuklotas lietuvių krepšiais ir kitu bagažu. Į pagalbą, be policijos, atskubėjo greitosios pagalbos medikai ir ugniagesiai gelbėtojai. Sunkiausiai sužalotas mikroautobuso keleivis į ligoninę išgabentas sraigtasparniu.

Įvykio aplinkybės vis dar yra neaiškios ir prieštaringos. Kai kurių įvykio liudininkų teigimu, lietuvių mikroautobusas pats ir sukėlė avariją arba ją išprovokavo. Taip pat yra liudijimų, kad į centrinius greitkelio atitvarus prieš susidūrimą trenkėsi abi transporto priemonės. Avarijos aplinkybėms išnarplioti paskirtas tyrėjas.

Dėl šios avarijos A2 kelyje iki pat vakaro buvo susidariusios iki 15 km ilgio spūstys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.